LG Windows Phone 7 Defterini Çabuk Kapattı Android’e Kesin Dönüş Yaptı

LG firması Windows Phone 7 İşletim Sisteminin pazara sunulmasından sonra Android İşletim Sistemini kullanan yeni cihazlar üretmemeye başlamış ve önceliği Windows Phone üzerine vermişti.

Peş peşe bu işletim sistemine sahip birkaç cihaz çıkaran ve kulislerde artık Android İşletim Sistemi kullanan cihaz çıkarmayacağı izlenimi oluşmaya başlayan LG geçtiğimiz gün resmi bir açıklama yaparak Windows Phone 7 İşletim Sisteminden şu aşamada ayrıldıklarını açıkladı.

LG Yeni Modellerinde Android Kullanacak
LG Yeni Modellerinde Android Kullanacak

Yapılan açıklamada yapılacak yeni üretimlerde şu aşamada Windows Phone 7 kullanan cihaz üretilmeyeceği, yeni cihazların Android İşletim Sistemi kullanacağı bilgisi verildi. Ancak LG firmasının gelecek ürünlerinde hangi alanda modeller üreteceği bilinmiyor.

Bakalım LG firması yeni cihazlarını hangi alanlarda çıkaracak ve dediği gibi Android İşletim Sistemine kesin dönüş yapacak mı?

 

LG Windows Phone 7 Defterini Çabuk Kapattı Android’e Kesin Dönüş Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Dediğinize katılıyorum. Ortada çok fazla rekabet ile karşılaşan ve dünya üzerinde olduğu için sağlam bir kitleye hitap eden mobil işletim sistemi piyasası var. İşletim sisteminin önceleri hızlı ve kullanışlı olması önemliyken şimdilerde de tasarımı da önemseniyor.

    Cevapla