LG Yeni Dönemde LG G Serisini Pazardan Çekebilir

Güney Kore’li telefon üreticisi LG 2018 yılından itibaren LG G serisini rafa kaldırıp yeni bir Amiral Gemisi ile yoluna devam edecek gibi görünüyor.

Gelen haberlere göre LG G2 ile başlayan G serisi Amiral Gemisi dönemi LG G6 ile kapanacak gibi görünüyor.

Firmanın son dönemde G serisinin prestijini kaybettiğini düşünmeye başlamış ve Amiral Gemisi olarak nitelendireceği ürünler için yeni bir çalışmaya başlamış gibi görünüyor.

Bu kapsamda da G sersini sonlandırıp yeni bir seriye başlaması iddiaları güçlü bir şekilde basına sızmış durumda.

 

LG G Serisi Telefonları

 

Sadece Rakamsal Değişimde Yaşanabilir

Her ne kadar gelen veriler G sersinin tamamen sonlandırılacağı yönünde olsa da bazı kaynaklar ise G7 isminin atlanacağı ve G9 veya G10 adı ile yeni modelin pazara sürüleceği yönünde.

Özellikle Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy Note 9 modellerinin 2018 yılında pazara sürülecek olması LG firmasının da isimsel değişikliğe gitmesini mantıklı gösterecektir.

Geçtiğimiz senelerde Samsung firması da Note 5 modelinde Note 7 modeline atlamış ve rakamsal eşitliği sağlamaya çalışmıştı.

 

LG G6 ve G6 Plus

 

V Serisi Yeni Amiral Gemisi Olabilir

Geçtiğimiz senelerde LG V10 ve LG V20 modelleri ile pazara çıkan ve G serisinden daha fazla talep görmeye başlayan V serisi bu sene de pazara LG V30 olarak sürülmüştü.

Ülkemizde Ocak 2018’de satışa sunulması beklenilen LG V30 modeli yurtdışı sitelerinde yapılan incelemelerde oldukça beğenilmiş ve aslında bir anlamda Yeni Amiral Gemisi olarak ele alınmıştı.

Firmanın Samsung gibi iki farklı dönemde iki farklı model ile Amiral Gemisi sınıfında devam edip etmeyeceği, LG G serisi yerine KG V serisini kaydırıp kaydırmayacağı şu aşamada net değil.

Ancak LG firmasının 2018 yılında ciddi bir atılım içerisine girmesi ve LG G2 – LG G3 modellerinde yakaladığı satış ivmesini yeniden yakalaması gerek. Yoksa pazardaki kaybı büyümeye devam edecek gibi görünüyor.

LG Yeni Dönemde LG G Serisini Pazardan Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir