LG Yeni Modellerini Android 5.0 Uyumlu Üretecek

Dünya Devi Telefon Üreticilerinden bir tanesi olan LG firması yaptığı bir açıklama ile 2012 senesinde üreteceği telefonlarda Android 5.0 sürümüne uyumlu donanımsal özellikleri standart olarak sunacağını açıkladı.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre 2012 senesinin sonlarına doğru çıkması beklenen Android 5.0 sürümü için Google firmasından gereken donanımsal özellikler açıklandıktan sonra üreteceği tüm cihazların minimum seviyede bu donanımsal özelliklere sahip olarak üretileceği bilgisini verdi.

Android 2.3 sürümünü kullanan kullanıcıların çok fazla bir değişime gitmeden Android 4.0 sürümüne çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Android 4.0 ile Android 5.0 arasında bazı farklar olacağı ve şuan ki birçok cihazın bu sebeple güncelleme noktasında başarılı olamayacağı konuşuluyor kulislerde.

LG tarafından atılan bu adım bir noktada bu sene telefon alacakların Android 5.0 uyumu arayacağının da bir kanıtı olarak ele alınabilir. Firmanın bu tarz bir çalışma ile 2011 yılında başarılı bir çıkış yakalayamadığı Akıllı Telefon Pazarında bir miktar taşları yerinden oynatma isteği görünüyor.

 

LG Yeni Modellerini Android 5.0 Uyumlu Üretecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir