LG’den SnapDragon 805 İşlemcili LG VU 4 Modeli Yolda

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

LG G3 daha birçok pazarda satışa çıkmamış iken bu serinin bir üstünde yer alması düşünülen LG VU 4 modeliyle alakalı ilk bilgiler pazara sızdırıldı.

SnapDragon 801 İşlemci Ailesi ile pazara çıkan ve bu sebeple özellikle oyunlarda 2K Ekranın kullanılmasını imkânsız kılan LG G3 modelinin bir basamak üstünde konuşlanacak olan LG VU 4 serisi birkaç aya tanıtılabilir.

Özellikleri bakımından LG G3 serisini bir basamak yukarı taşıması beklenilen VU 4 serisinin detaylarını ise sizler için hazırladık.

 

Rekabette LG G3 Yerine LG VU 4 Ön Plana Çıkacak

2013 yılının ilk çeyreğinde pazara çıkan modellerin neredeyse tamamı yenilenmiş bir yapı ile 2014 yılının ikinci çeyreğine bir model yetiştirme çabası içindeler.

Apple iPhone 6 serisinin yanında Samsung Galaxy F, Sony Xperia Z3 ve HTC One M8 Prime serileri de 2014 yılının ikinci çeyreğinde beklenilen modeller.

Bu noktada da çıkacak olan yeni serilerle daha iyi rekabet edebilmek adına LG VU 4 serisi için kollar sıvanmış durumda.

LG Vu 4 Modeli Pazara Çıkabilir
LG Vu 4 Modeli Pazara Çıkabilir

SnapDragon 805 İle Vu 4 Serisi Karşımızda

2,5 Ghz’lik 4 Çekirdekli SnapDragon 805 serisi işlemciye ve Adreno 420 serisi bir Grafik İşlemcisine sahip olacak olan LG Vu 4 modelinin LG G3 modeline göre sadece grafiklerde bile %40 değerinde daha verimli çalışması bekleniyor.

3 GB Ram değerine sahip olması beklenilen modelde 16 GB ve 32 GB Dahili Depolama Alanları ve 128 GB Mikro SD Kart yuvası da yer alacak.

 

LG Vu 4 Metal Kasa İle Gelebilir

Pazara sürüleceği konuşulan tüm ürünlerin Metal Kasaya sahip olmasından ötürü LG G3 modelinde Maliyetler sebebiyle tercih edilmeyen Alüminyum Kasa – Metal Kasa yapısı LG VU 4 serisinde tercih edilecek gibi görünüyor.

Daha dayanıklı bir kasaya sahip olması beklenilen serinin 5,5 inçlik 2K (Quad HD) yapı ile pazara çıkması ve LG G3 ile neredeyse aynı kasa yapısına sahip olması bekleniyor.

 

Kamerada Bir Değişim Yok

LG Vu 4 serisinde 13 MP değerinde OIS+ Destekli bir arka kamera kullanmayı planlayan LG firması ön kamerada ise en azından 2 MP değerinin üstüne çıkmayı planlıyor.

Öz Çekim Modlarını arttıracak olan LG firmasının arka kamerada da yine Kızılötesi Odaklama sistemini kullanması bekleniyor. Bu noktada da LG Vu 4 serisinin kamera olarak da bazı yeniliklere sahip olması bekleniyor.

LG VU 4 serisi LG-F460 ismi ile pazara sürülecek gibi görünüyor.

LG’den SnapDragon 805 İşlemcili LG VU 4 Modeli Yolda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir