LG’nin Akıllı Televizyon Arayüzü İnternete Sızdırıldı

CES 2014 için geri sayım hızla devam ediyor. Bu fuarda birçok firmanın farklı alanlardaki ürünlerini tüketiciyle buluşturması bekleniyor. Zaman yaklaştıkça firmaların temposu hızlanırken, kulislerdeki söylentiler de artıyor. Bu söylentileri besleyen son olaylardan biri de LG hakkındaki bir sızıntı oldu.

Bilindiği üzere uluslararası elektronik devi Hewlett-Packard Palm’i satın almış, ardından da webOS mobil aygıtlara yönelik bir işletim sistemi olarak ön plana çıkmıştı. Ancak webOS HP‘deki bir takım sıkıntılar sebebiyle beklenen ilgiyi görememiş, ardından LG tarafından satın alınmıştı.

Bu alımın ardından LG, webOS‘un akıllı televizyonlarda kullanılacak bir işletim sistemi olacağı yönünde sinyaller vermişti. Hatta CES 2014 fuarında LG’nin webOS tabanlı bir akıllı televizyonun tanıtımını yapacağı bekleniyordu. Son olarak ise bu konudaki bazı dokümanlar internete sızdı.

Doküman görselden oluşuyor ve tahmin edildiği üzere webOS ile ilgili. Görselden anlaşıldığı kadarıyla LG, yeni modelle birlikte akıllı TV’lerin standart modellerindeki akıllı telefon tarzı arayüzden vazgeçip, kart tabanlı arayüzü tercih etmiş. Bu zaten beklenen bir durumdu.

LG’nin Akıllı Televizyon Arayüzü İnternete Sızdırıldı
LG’nin Akıllı Televizyon Arayüzü İnternete Sızdırıldı

Yine beklendiği şekilde en çok kullanılan uygulamalardan olan YouTube, Facebook, Skype ve Twitter arayüze yerleştirilmiş. Üst kısımda ise hava durumu, saat ve anlık içerik bulunurken, alt kısımda kayar bir menü var.

LG’nin Akıllı Televizyon Arayüzü İnternete Sızdırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir