LG’nin Yeni Modelleri Bootloader Kilitli Geliyor

Daha önce Samsung ve HTC tarafından denenen ancak gelen tepkiler sonucunda cihazlardan kaldırılmak durumunda kalınan Bootloader Kilidi şimdi ise LG tarafından pazara sunduğu yeni cihazlara konulmaya başlandı.

Farklı yazılımcılare tarafından üretilen ve pazara sunulan Custom Rom olayını ortadan kaldıran ve cihaz sahibinin hiçbir şekilde cihaza müdahale etmesine imkan tanımayan bu kilit sistemi Android gibi özgür bir ruha sahip işletim sisteminde genelde ters tepiyor.

LG Optimus VU, LG Optimus 4X HD ve LG Optimus G modellerinde cihaza eklediği Bootloader Kilidi sebebiyle kullanıcılar sadece LG tarafından gönderilen güncellemeler ile cihazlarına yeni sürümleri yükleyebilecekler. Çeşitli yazılımcılar tarafından üretilen Rom’lar ise cihazlara yüklenemeyecek.

LG Optimus Serisinde Bootloader Kilidi
LG Optimus Serisinde Bootloader Kilidi

 

Şu aşamada pazarda bu cihazlar çok fazla yaygınlaşmamış durumda. Ancak satışları arttıkça kullanıcılar tarafından gelecek tepkilerin sayısı da artmaya başlayacaktır. LG firmasının istemeyerek de olsa attığı bu adımdan geri dönmesi ise çok büyük bir ihtimal.

Daha önce pazarda LG den daha üst seviyede bulunan Samsung ve HTC firmalarının da bu kapsamda geri adımlar atmış olmaları zaten güncelleme konusunda en sıkıntılı firmalardan birisi olan LG’nin de geri adım atmasına sebep olacak gibi görünüyor.

Aksi durumda pazarda cihaza müdahale edilemiyor olmasından dolayı rakip firmalara müşteri kaptırma gibi bir sorunla yüz yüze kalacaklar gibi görünüyor.

LG’nin Yeni Modelleri Bootloader Kilitli Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. lg telefonlarına boot kilidi koyacağına piyasaya sürdüğü modelleri p*ç gibi ortada bırakmasın… millet 4.2 güncelleme alırken lg nin birçok modeli (kaldırabildiği halde) hala 2.2-2.3 lere mahkum bırakılıyor, ha bizi almayın bizler buyuz gidin başka markalar yönelin diyorlarsa kendileri bilir… (bunu imkanınız var o lg türkiye “sözde” mühendislerine iletin ltfn) TEŞEKÜRLER

    Cevapla