LG’nin Yeni Modelleri Çıkıyor, Tüketici Umutsuzca Güncelleme Bekliyor

LG son dönemde Samsung tarafından son dönemde uygulanmaya başlanılan Çok Model – Çok Satış stratejisi üzerine çalışmaya başladı. Ancak arka tarafta unuttuğu önemli bir sorun var. O da güncelleme ve teknik destek sorunu.

Dünya üzerinde Android İşletim Sistemine sahip en yavaş güncelleme desteği belki de LG firması tarafından sunuluyor.

Örneğin Türkiye pazarında büyük bir satış grafiğini yakalamış olan LG Optimus P970 Black modeli pazara Android 2.2 ile çıkmıştı. Sonrasında ise hemen güncelleme yapılacak bilgisi verilmiştir.

Android 2.3 sürümüne geçmesi neredeyse firma için 2 yıllık bir sürecin geçmesi ile oldu. LG firması 3 seviyede güncellemeyi tamamlarken Android serisi 4.0 sürümünü bitirmek üzere idi.

Bu durumda elbette ki Tüketicinin elindeki en büyük handikap olarak duruyor. Çünkü bir türlü gelmeyen güncellemelerden sıkılan müşteriler daha hızlı güncelleme yayınlayan Samsung, HTC, Sony gibi firmaların modellerine yoğunlaşmaya başladılar.

LG Mobil Cihaz Satışlarında Pazarlama Sıkıntıları İle Boğuşuyor
LG Mobil Cihaz Satışlarında Pazarlama Sıkıntıları İle Boğuşuyor

Son dönemde LG için belki de kurtuluş reçetesi Güncelleme Desteğinin Google tarafından sağlandığı LG Nexus 4 modeli oldu. Bu modelde güncelleme sorunu yaşamayacağını bilen kullanıcıların LG markasına yönelmesi firmanın bir yanılsama içerisine girmesine de neden olmadı değil.

Peşpeşe modeller çıkarmaya başlayan firma eğer bu ürünlere yeterli servis hizmeti sunamaz duruma gelir ve güncellemeleri 1-2 senede vermeye başlarsa işte o zaman karşısında Sinirli ve Nefret dolu bir müşteri kitlesi bulabilir.

Bu durumda elbette ki Sony, HTC, Nokia, Samsung gibi firmaların işine yarayacaktır.

LG’nin Yeni Modelleri Çıkıyor, Tüketici Umutsuzca Güncelleme Bekliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir