Lionel MESSİ’li Arjantin Yenildi, Maç Sonunda 6 Oyuncu Milli Takımı Bıraktı

Copa Amerika Futbol Turnuvası finalinde Şili karşısında kaybederek Kupayı kaldıramayan Arjantin Milli Takımında yaprak dökümü başladı. İlk ayrılık Lionel Messi’den geldi.

Futboldaki 100. Yıl anısına düzenlenen kupanın final maçı ABD’nin New Jersey Eyaletinde dün akşam 82.026 taraftarın doldurduğu MetLife Stadyumunda oynandı.

İlk yarıda Messi ile birbiri ardına pozisyonlar bulan taraf Arjantin olurken dakikalar 29 gösterdiğinde Şili Milli Takımından Marcelo DİAZ ikinci sarı kartı görerek takımını 120 kişi bıraktı.

41. dakika da ise bu sefer Arjantin Milli Takımından Marcos ROJA serti bir hareketle rakibini indirince direkt Kırmızı Kart ile oyun dışı kaldı.

İlk ve ikinci yarıda dengeli ve temkinli bir oyun ortaya koyan iki takım da maçtan 0-0 eşitlik ile ayrılınca kupayı belirlemek Penaltılara düştü.

Karşılıklı penaltı atışlarında Şili 4 – 2 ‘lük skorla Arjantin’i yendi ve 100. Yıl Anısına düzenlene Kupa Amerika’da kupanın sahibi oldu.

 

Maç Sonrası Yaprak Dökümü Yaşandı

Maç sonrası Soyunma Odasında kararını açıklayan 29 yaşındaki Lionel Messi artık Arjantin kariyerini sonlandırdığını belirtti.

Messi’nin ayrılık kararı vermesinden sonra Arjantin Milli Takımında önemli yerlere sahip olan Gonzalo Higuain, Ezequiel Lavezzi, Sergio Agüero, Javier Mascherano ve Lucas Biglia’da Milli Takım Kariyerlerini sonlandırdıklarını açıkladılar.

Bu açıklamalar ile Arjantin Milli Takımı direkt olarak oynayan 6 oyuncusu bir anlamda kaybetmiş oldu.

Lionel MESSİ’li Arjantin Yenildi, Maç Sonunda 6 Oyuncu Milli Takımı Bıraktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir