Lüks Telefon Üreticisi Vertu Telefon Pazarına Dönüş Yapıyor

Bir zamanlar Lüks Telefon denildiğinde akla gelen ilk marka olan Vertu markası geçirdiği zor dönemlerden sonra yeniden Telefon Pazarına geri dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Nokia tarafından kurulan, Lüks ve Pahalı telefonları ile ön plana çıkan Vertu markası özellikle Akıllı Telefon pazarının büyümesi ile pazarda tutunamamıştı.

Nokia firmasından sonra Microsoft tarafından satın alınan marka beklenilen satış rakamlarına ulaşamadığı için 2017 yılının sonlarına doğru kapatılmıştı. Daha sonra ise Hakan UZAN‘ın sahibi olduğu, Kuzey Kıbrıs merkezli bir Türk şirketi olan Baferton Ltd. tarafından satın alınan marka o günden sonra sessizliğe gömülmüştü.

Geçtiğimiz sene Temmuz ayında iflasını açıklayan firma 128 Milyon Sterlin değerindeki borcunun sadece 1.9 Milyon Sterlin kadarını ödeyebilmişti.

 

Vertu Cihaz Duyurusu

 

17 Ekim’de Çin’de Yeni Modelini Duyuracak

Vertu tarafından bazı işadamlarına gönderilen davetiyelerin ortaya çıkması ile yeni modelin 17 Ekim 2018 tarihinde Çin’de yapılacak bir etkinlik ile duyurulacağı da kesinleşmiş oldu.

“Yaşa yada Öl” mottosu üzerine kurgulanan etkinlik bir anlamda Vertu markasının Tamam yada Devam etkinliği olacak gibi görünüyor.

Giysi Standardı da getirilen etkinlikte nasıl bir cihaz duyurulacağı ise henüz netleşmiş değil.

Muhtemelen Çin’li bir üretici ile ortaklaşa çalışan markanın modeli ilk olarak Çin Pazarında satışa sunması daha sonrasında da Avrupa Pazarına sunması bekleniyor.

Sektöre göre yine pahalı ve gösterişli bir ürünün pazara sürülmesi ve bu sebeple de genellikle zengin kullanıcılar tarafından tercih görmesi de ihtimaller arasında.

Lüks Telefon Üreticisi Vertu Telefon Pazarına Dönüş Yapıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir