Macaw TX-80 Kablosuz Kulaklık (Teknik Özellikler – Ürün İncelemesi – Kullanıcı Yorumları)

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Macaw firmasının pazara sürdüğü Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık ailesini sizler için inceledik. Cihazın tüm teknik özelliklerini, detaylı incelemesini ve kullanıcı yorumlarını sizler için bir araya getirdik.

Sökülebilir bir kulaklık başlığına sahip olan Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık ailesini dilerseniz uygun girişe sahip bir kablo ile Kablolu Kulaklık haline de getirebiliyorsunuz.

Bluetooth V4.1 Desteği sunan cihaz bazı konularda fiyatından beklediğimizin üstünde performans verirken bazı konularda ise olsaydı daha güzel olurdu diyebileceğimiz özellikleri bünyesine katmamış durumda.

Bu incelememizde bu detayları size aktarmaya çalışıyor olacağız.

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

 

Macaw TX-80 Teknik Özellikler

Macaw TX-80 Kablosuz Bluetooth Kulaklık ailesinin tüm teknik özelliklerini şu şekilde listeleyebiliriz.

 

Marka MacaW
Model TX-80
Fonksiyonlar Telefon Görüşmesi ve Müzik Dinleme
Tuş Fonksiyonları Telefona cevap verme, Telefon görüşmesini sonlandırma, Ses Açma ve Kısma, Önceki ve Sonraki Video veya Şarkıya geçme, Açma ve Kapama, Bluetooth bağlantı açma ve kapama
Suya Dayanıklılık Var
Terlemeye Dayanıklılık Var – IPX5 Sertifikası
Gürültü Engelleme Var
Dil Desteği İngilizce
Malzeme Metal ve PVC
Kullanım Alanı Günlük kullanım, Koşu ve Spor
Toplam Uzunluk 90 cm
Şarj Olma Süresi 1.5 – 2 saat
Uyumlu Olduğu Ürünler Android, IOS, Windows Mobile Telefonlar
Sürücü ünitesi 10mm
Frekans 20-20000Hz
Empedans 16ohms
Duyarlılık 104dB
Pil Kapasitesi (mAh) 110mAh Li-ion Pil
Pil Türü Gömme
Müzik Çalma Süresi Yaklaşık 8 saat
Bekleme Süresi Yaklaşık 300 saat
Konuşma Süresi 20 saatten fazla
Bağlantı Türü Kablosuz – Bluetooth
Bluetooth Sürümü V4.1 – Class 2
Bluetooth Çipi CSR8645
Bluetooth Mesafesi Max. 20 Metre
Bluetooth protokolü A2DP,Apt-X,AVRCP,HFP,HSP
Pil Kapasitesi (mAh) 110mAh Li-ion Pil
Pil Türü Sabit
Paket Boyutu (L x G x Y) 19.50 x 17.20 x 5.20 cm
Paket Ağırlığı 75 gr
Ürün Boyutu (L x G x Y) 90.00 x 1.00 x 1.00 cm
Ürün Ağırlığı  31 gr
Renk Seçenekleri  Siyah, Kırmızı, Mavi, Altın
Paket İçeriği
  •  1 x Çift Kulaklık,
  • 1 x USB Kablosu,
  • 2 x İkili Kulaklık İpucu,
  • 1 x Saklama Çantası,
  • 1 x İngilizce Kullanım Kılavuzu

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

 

Artı Yönleri İle Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık Ailesi

Öncelikli olarak IPX5 sertifikasına sahip olan cihazımız Suya ve Terlemeye karşı dayanıklı. Bu sayede koşarken, bisiklete binerken veya farklı sporlarla ilgilenirken size kesintisiz bir müzik keyfi sunuyor.

Ancak cihazın direkt olarak su içinde kullanımını önermiyoruz. Yani yüzme sporu ile ilgilenenler veya havuza, denize girecekler kulaklıklarını çıkarıp o şekilde suya girsinler.

Bluetooth V4.1 desteği sunan cihazda ortalama bağlantı mesafesi 10 metre. Ancak uygun alanlarda bu mesafe 20 metreye kadar çıkabiliyor. Ancak bu mesafeden bolca kopma sorunu yaşamanız muhtemel.

Aynı anda 2 cihazla bağlantı desteğine sahip olan cihazda A2DP, Apt-X, AVRCP, HFP, HSP gibi özelliklerde yer alıyor. Bu noktada da cihazın ses kalitesi az çok kendisini göstermiş oluyor zaten. Cihazın Hi-Fİ Ses Desteğine sahip olması da zaten ses kalitesindeki başarımını ortaya koyuyor.

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

 

31 gr gibi oldukça düşük bir ağırlığa sahip olan ürünün boynunuzda varlığı ile yokluğu bir oluyor. Bu sebeple de günlük kullanımda ya da spor esnasındaki kullanımda boynunuzda bir ağırlık oluşturmuyor.

MMCX konektör yapısına sahip olması sayesinde dilerseniz kulaklıkları Bluetooth üzerinden kablosuz olarak kullanabiliyorsunuz dilerseniz de Macaw GT350 modelinde olduğu gibi kablolu olarak kullanabiliyorsunuz. Yalnız kablo kutudan çıkmıyor. Kablolu kullanım için uyumlu bir kablo satın almanız lazım.

Kulaklıkları kullanmadınız süreçte sağa sola çarpmalarını engellemek adına mıknatıslı bir kulaklık başlığının kullanılması da oldukça güzel bir detay.

Cihazı kullanmaya başladığınız dönemde özellikle Bas Kalitesinin ne denli iyi olduğunu zaten görüyorsunuz. Günlük kullanımda da HD kalitesinde bir ses sunuyor olması ve Gürültü Önleme Desteği sayesinde dış sesleri izole ediyor olmasında oldukça güzel.

Güzel bir kutuya sahip olan cihazın kutusundan bir adet koruma kılıfı da çıkıyor. Cihazın tasarımında ve kutulanmasında bir problem ise görmedik açıkçası.

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

 

Eksi Yönleri İle Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık Ailesi

İlk olarak cihazın kulaklıkları üzerinde bulunan mıknatıslı yapının var olması oldukça güzel. Ancak birçok modelde bulunan kulaklıkların bir araya gelmesi durumunda müzik veya video dosyasının durması, telefon görüşmesinin sonlanması gibi bir özellik bu cihazda yok.

Yani kulaklıkları çıkarıp birbirine yapıştırsanız dahi siz durdurmadığınız müddetçe telefon görüşmesi sona ermiyor, müzik veya video ise çalmaya devam ediyor.

Kulaklığın kutusundan çıkan koruma kılıfı güzel bir ayrıntı olsa da yapı itibari ile hiç kullanışlı değil. Kılıfta taşımak yerine boyunda taşımak daha mantıklı olacaktır.

Ayrıca kulak yapınıza uygun olsun diye eklenen iki başlık dışında başlık yok. Bu sebeple de kulaklığın bazı kulak yapılarına tam olarak oturmaması mümkün olabiliyor.

Kulaklık üzerinde Titreşim Desteği olmadığı için telefon çaldığı zaman telefon üzerinden bildirimleri alıyorsunuz. Tabi kulaklıklar kulağınızda ise telefon çaldığı zaman sesi duyuyorsunuz. Ama titreşim desteği olsa çok daha güzel olabilirdi. Bu sayede sesin zor durulduğu alanlarda titreşim sayesinde telefonun çaldığını da rahatlıkla fark edebilirdiniz.

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

 

Fiyat & Performans Durumu ve Satın Alma Önerisi

Cihazın şuan Çinli sitelerde 225 TL seviyesinde bir fiyattan satışta olduğunu görebiliyoruz. Bu rakamlara bu cihazı alıp almamak size kalmış. Açıkçası bize göre bu fiyat Türkiye şartlarına göre oldukça uygun ancak Global Pazara ve Çin Satış Fiyatlarına göre biraz yüksek.

Yani bu fiyattan Türkiye’de bu cihaz oldukça iyi satış rakamlarına erişebilir. Ancak Çin’den bu fiyat seviyesinde bir Bluetooth Kulaklık almak istemem durumunda muhtemelen tercihim bu model yerine Meizu EP52 Bluetooth Kulaklık modeli olacaktır.

Daha önce incelediğimiz Meizu EP-52 Modeli ile alakalı olarak bilgi almak isterseniz Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık İncelemesi, Teknik Özellikler ve Kullanıcı Yorumları başlıklı konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

 

Macaw TX-80 (Siyah) Satın Alma Linki: https://goo.gl/NNTCyJ

Macaw TX-80 (Mavi) Satın Alma Linki: https://goo.gl/r1Xj2j

Macaw TX-80 (Kırmızı) Satın Alma Linki: https://goo.gl/b9QCFk

Macaw TX-80 (Altın) Satın Alma Linki: https://goo.gl/G77BF7

 

Meizu EP-52 (Kırmızı – Siyah) Satın Alma Linki: https://goo.gl/EJvT1j

Meizu EP-52 (Gri) Satın Alma Linki: https://goo.gl/GRfKkD

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık – Kullanıcı Yorumları – Soru ve Şikâyetler

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık ailesini satın almayı düşünüyorsanız YORUM sekmesi üzerinden bizlere ürün ile alakalı sorularınızı iletebilirsiniz.

Aynı şekilde Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık modelinin Kullanıcı Yorumlarını ve Kullanıcı Şikâyetlerini de hemen alt kısımdaki YORUM sekmesinden bizlere iletebilirsiniz.

Her iki konuda da elimizden geldiğince sizlere destek olmaya ve cihaz ile alakalı sorularınızı yanıtlamaya çalışıyor olacağız.

 

Macaw TX-80 Bluetooth Kulaklık

Macaw TX-80 Kablosuz Kulaklık (Teknik Özellikler – Ürün İncelemesi – Kullanıcı Yorumları)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir