Markafoni E-Ticaret ve Mağazacılık Faaliyetlerine Son Verme Kararı Aldı

Markafoni Satış Mağazası
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2008 yılında kurulduktan sonra ciddi bir yatırım alan ve hızlı bir şekilde büyümeye başlayan Markafoni yaptığı açıklama ile 30 Haziran 2017 tarihinde kapılarını kapatacağını açıkladı.

Daha önce bazı işten çıkarmalar yaptığı konusu gündeme gelmiş ve bu sürecin bir Küçülme Projesi olduğu iddia edilmişti. Ancak gelinen son noktada firmanın yavaş yavaş kapanmak için adımlar attığı ortaya çıkmış durumda.

Farklı markalar için sınırlı sayıda ve sınırlı süre için satışlar gerçekleştiren ve sonrasında pazara çıkan benzer birçok siteye rağmen ayakta kalmayı başaran Markafoni sitesi satışlarını 30 Haziran 2017 tarihinde sonlandıracak ve tarihin tozlu sayfalarına geçiş yapacak.

Yapılan açıklama da alışveriş yapan kullanıcıların sistem üzerinden satış sonrası hizmetleri almaya devam edecekleri, yeni satışların ise belirtilen tarih sonrasında yapılmayacağı açıklanmış durumda.

 

Markafoni Kapanıyor

 

Kapanma Sebebi Markaların Kendi Sitelerine Yönelmesi

Markafoni pazara çıktığında özellikle Giyim – Ayakkabı – Aksesuar alanında özelleşmiş ve kampanyaları peş peşe sıralayan başka siteler yoktu. Bu sebeple de hızlı bir şekilde büyümeye başladı.

Aldığı yatırımları da iyi değerlendiren site uzunca bir süre pazarda tek başına iyi satışlar yaptı.

Sonrasında ise rakipleri çoğaldı. Gerçi şu aşamada birçok rakibi zaten dükkânı kaparak pazardan çekilmiş durumda.

Sitenin kapanma kararını neden aldığı açıklanmadı. Ancak birçok firmanın kendi E-Ticaret Sitelerini açması ve kampanyaları buradan yapmaya başlamadı Markafoni için de bir anlamda sonun başlangıcı oldu.

Büyük markaları kaybetmeye başlayan site artık operasyonun yeterli karlılık ile yürütülemeyeceğine karar vermiş olacak ki siteyi ve tüm operasyonu kapatma kararı almış durumda.

İlerleyen yıllarda belki Markafoni markasını kendi ürünleri ile de pazarda görmeye başlayabiliriz.

Kim bilir…

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. admin_avatar
  3 sene önce

  Gm 6 3bucuk saatte şarj ediyor bu normal mi

  • admin_avatar
   Yönetici 3 sene önce

   Muhtemelen uzun süredir cihaz kullanımda. Uygulamalar bataryayı tüketiyor.
   İlk olarak varsa tüm yazılım güncellemelerini yapın cihazın. Verileri yedekleyip, Google hesaplarını kaldırıp, Hard Reset atma yoluna gidin. Sorun yazılımsal ise bu işlem sonrası düzelir.
   Eğer sorun donanımsal bir sorun ise bu durumda Servis ile görüşmeniz gerekecek.

 2. admin_avatar
  3 sene önce

  Gm6 kullanıyorum gun icerisinde 3 4 kere kapanıyor Aldigima bin pisman oldum insallah bidaha kimse almaz.. soranlara da soyluyorm zaten almayin diye

  • admin_avatar
   Yönetici 3 sene önce

   Tüm güncellemeleri yapın. Sonrasında Verileri yedekleyip, Google hesaplarını kaldırıp, Hard Reset Atın. yeniden deneyin. Sorun devam edecek mi bakın. Ederse servis ile görüşün.

Giriş Yap

CepSeyir - 2020 yılı Güncel Teknoloji, Mobil Yaşam ve Otomobil Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!