MarketPlace Uygulamaları İçin Windows Phone Mango Sürümü Zorunlu Tutuldu

Windows Phone işletim sistemi kullanan kullanıcılar MarketPlace Uygulama Sayfasından içerik indirebilmek için en az Windows Phone Mango sürümüne yükseltilmiş bir cihaza sahip olmak durumunda kalacaklar.

Birçok dil ve destek içerikleri sağlayan Tango güncellemesinden önce gelen ve Windows Phone işletim sisteminde köklü değişiklikler yapan Mango sürümünü kurmayan yada kullanmayan Windows Phone İşletim Sistemine sahip cep telefonları firma tarafından aktif edilen MarketPlace Uygulama Sayfasından uygulama indirip kuramayacaklar.

Firma tarafından resmi olarak yapılan bu açıklama bir anlamda cihazların daha stabil çalışması ve kullanıcıların cihazlarını güncellemesi için yapılan bir zorlama gibi görünüyor. Firma bu sayede MarketPlace kullanıcılarının güncelleme yaparak yeni sürüme geçmesini sağlamayı amaçlıyor.

Microsoft firması Windows Phone için Mango sürüm yükseltmesini her model için hazırladı ve indirilebilir hale getirdi. Ancak yine de ara ara bazı kullanıcılar güncelleme yapmadıkları için sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Microsoft firması bu zorlama ile güncelleme sorununu ortadan kaldırmayı planlıyor.

 

MarketPlace Uygulamaları İçin Windows Phone Mango Sürümü Zorunlu Tutuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Google play market uygulmasının bir benzerini oldukça yapmacık bir şekilde ve çok sonradan gerçekleştirilmiş bir uygulama sayfası olmuş bence. Bunun yerine sektörde daha güçlü diğer uygulama sitelerinden bir tanesini yatırım yapabilridi. Yalnı uygulamalarda hiç de fena sayılmaz. Bu açıdan tebrik edilebilir.

    Cevapla