• TARİH: 24.05.2018
Marmara Denizinin Yalova Açıklarında Peş Peşe 2 Deprem Oldu

Marmara Denizinin Yalova Açıklarında Peş Peşe 2 Deprem Oldu

Marmara Denizinin Yalova açıklarında meydana gelen 2.7 ve 4.4 şiddetindeki iki deprem İstanbul başta olmak üzere birçok ilin güne sallanarak girmesine sebep oldu. Sabah saat 08.40 sularında meydana gelen ve şiddetinin Kandilli Rasathanesi tarafından 4.4 olduğu açıklanan deprem İstanbul başta olmak üzere birçok yerleşim yerinden hissedildi. Bazı bölgelerde deprem sırasında paniğin oluştuğu belirtilirken Can veya […]yorumlar.net

Marmara Denizinin Yalova açıklarında meydana gelen 2.7 ve 4.4 şiddetindeki iki deprem İstanbul başta olmak üzere birçok ilin güne sallanarak girmesine sebep oldu.

Sabah saat 08.40 sularında meydana gelen ve şiddetinin Kandilli Rasathanesi tarafından 4.4 olduğu açıklanan deprem İstanbul başta olmak üzere birçok yerleşim yerinden hissedildi.

Bazı bölgelerde deprem sırasında paniğin oluştuğu belirtilirken Can veya Mal Kaybının şu ana kadar olmadığı belirtildi.

10 dakika ara ile iki kez sallanan Marmara Denisindeki ilk deprem nispeten daha küçük olduğu için pek fazla hissedilmedi.

 

Marmara Denizinin Yalova Açıklarında Peş Peşe 2 Deprem Oldu
Marmara Denizinin Yalova Açıklarında Peş Peşe 2 Deprem Oldu

 

Kandilli Rasathanesinden Açıklama Geldi

İstanbul’dan da hissedilen e büyük bir korkuya sebep olan ikinci deprem sonrasında Kandilli Rasathanesi tarafından ilk bilgilendirmeler yapıldı.

Verilen bilgilere göre Yalova Açıklarında meydana gelen 2 deprem sonrasında bölgede korku ve panik hâkim oldu.

Bu depremlerin ilki 2.7 şiddetinde ve saat 08.30’da meydana geldi. Hemen 10 dakika sonra ise 4.4 büyüklüğünde ve yerin 6,8 kilometre derinliğinde ikinci deprem gerçekleşti.

Yapılan açıklamalara göre İstanbul ve Yalova’dan hissedilen deprem bir fay hattının kırılması neticesinde olmuş durumda.

Büyük bir depremin habercisi olup olmadığı ise açıkçası pek net değil. Ancak birçok kez Marmara Denisi içinde bu tarz irili ufaklı depremlerin olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

 

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status