McDonald’s ve Niantic Anlaştı, Mc Şubeleri PokeStop Noktası Oluyor

Türkiye’yi ve Dünya’yı etkisi altına alan Pokemon Go Oyunu için yapımcı Niantic şirketi ile McDonald’s arasında yapılan anlaşma ile Mc Şubeleri PokeStop Noktası olacak ve Pokemon Go Oyuncularına ekstra fırsatlar sunacak.

Beklenenin üstünde bir ilgi gören ve Nintendo Şirketinin bir anda hisselerini katlayan Pokemon Go Oyunu için ilk Pazarlama Faaliyeti McDonald’s tarafından geldi.

Yapılan anlaşma sayesinde Pokemon Go Oynayan oyuncular McDonald’s Şubelerinde oluşturulan PokeStop alanlarında oyun içi ekstra indirimlere, özelliklere ve tabi ki oldukça nadir bulunan Pokemonlara sahip olabilecekler.

 

Pokemon Go İle McDonald's Anlaştı

 

İlk Etapta ABD, Sonrasında Global Pazar

İki firma arasında yapılan anlaşmanın detayları henüz netleşmedi. Ancak gelen ilk bilgilere göre PokeStop alanları ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri sınırları içinde bulunan McDonald’s Şubelerinde kurulacak.

Ancak bu çalışma McDonald’s firması için iyi bir gelir kaynağı olursa ve bu gelirden Niantic ve Nintendo şirketleri üzerlerine düşen kazancı sağlarlarsa PokeStop Alanları tüm dünyada yaygınlaşmaya başlamış olacak.

 

Pokemon ile McDonald's Birleşti, PokeStop Noktaları Ortaya Çıktı
Pokemon ile McDonald’s Birleşti, PokeStop Noktaları Ortaya Çıktı

 

Pokemon Savaş Alanları Yakında Kurulur

Sanal Gerçeklik üzerine kurgulanan oyunda önümüzdeki süreçte çeşitli firmaların bu alandaki kampanyalarını görmeye başlayacağız.

Firma bölgesel olarak yapacağı anlaşmalar ile birçok kampanyayı aktif hale geçirip hem iş ortaklarına hem de kendisine kazanç sağlayacak gibi görünüyor.

Ayrıca yakın dönemde artık Pokemon Savaşları tarzında savaşların yapılacağı AVM Savaş Alanları da yaygınlaşmaya başlayacak gibi görünüyor.

Kısacası Pokemon Go Oyunu önümüzdeki süreç içerisinde artık Turnuvası olan, Kampanyaları yapılan, kullanıcılarına ekstra imkânlar sunan bir sosyal ağ halini alabilir.

Ailecek Pokemonları toplayın bir parkta kurulan Pokemon Savaş Turnuvasına katılmanız bile mümkün olacaktır.

McDonald’s ve Niantic Anlaştı, Mc Şubeleri PokeStop Noktası Oluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir