Mediamarkt ve TeknoSA Arasındaki Satın Alma Görüşmeleri Sona Erdi

MediaMarkt firmasının TeknoSA ’yı satın almak için 2018 yılının Ocak ayında başlattığı görüşmelerin 2018 yılı Ekim ayı sonu itibari ile kesildiği açıklandı.

Sabancı Holding tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama ile satış görüşmelerinin sonlandığı belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre Almanya merkezli MediaMarkt firmasının ana şirketi olan Ceconomy firması ile Sabancı Holding arasında gerçekleşen görüşmeler 19 Ocak 2018 tarihinde başlamış ve 13 Ekim 2018 tarihinde sona ermiş durumda.

 

Sabancı Holding Tarafından KAP’a Yapılan Açıklama

Sabancı Holding tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) üzerinden yapılan açıklama şu şekildedir.

“Ceconomy ile iştiraklerimizden Teknosa AŞ’ye ilişkin stratejik opsiyonların değerlendirilmesi görüşmelerine 19 Ocak 2018’de başlanılmış, söz konusu görüşmeler 13 Ekim 2018’de kesilmiştir. İşbu açıklamamız ile kamuya duyurulan söz konusu hususların kamuya açıklanması, şirketimiz tarafından alınan 19 Ocak 2018 tarihli bir karar ile ertelenmiştir.

Söz konusu erteleme, erteleme kararının alındığı tarihte iştiraklerimizden Teknosa AŞ’de stratejik opsiyonların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belli olmadığından bu noktada yapılacak bir özel durum açıklamasının şirketimiz ve TEKNOSA hisse değerini etkileyebileceğinden, hisselerde spekülatif hareketler nedeniyle hisselerin gerçek değerinden uzaklaşan fiyat hareketlerinden yatırımcılarımızın meşru menfaatlerinin korunması amacıyla yapılmıştır.”

 

Türkiye’nin En Fazla Mağazaya Sahip Teknoloji Perakendecisi

TeknoSA hali hazırda mağaza sayısı ile Türkiye’nin En Fazla Mağazaya sahip Teknoloji Perakendecisi konumunda.

Neredeyse her ilde bir mağazası bulunan TeknoSA rakipleri Vatan Bilgisayar ve MediaMarkt firmalarının aksine irili ufaklı mağazaları ile Tüm Türkiye’de faaliyet gösteriyor.

Türkiye’nin 70 ilinde faaliyet gösteren TeknoSA 210 mağazası ve merkez operasyonları ile 1.000 den fazla personelin çalıştığı bir firma konumunda.

Mediamarkt ve TeknoSA Arasındaki Satın Alma Görüşmeleri Sona Erdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir