Meizu Firması MX Quad Core ( Dört Çekirdekli) Modelini Tanıttı

Çin gibi kalabalık bir ülkede adından sıkça söz ettiren ve çıkardığı telefonlar ile kapısından günler öncesinden kuyruk oluşmasına sebep olan Meizu firması geçtiğimiz aylarda pazara sunduğu Meixu MX modelinin Meizu MX Quad Core (Dört Çekirdekli) serisinin tanıtımını yaptı.

Firma tarafından oldukça üst özelliklere sahip olarak pazara sunulan telefonların oldukça uygun fiyat politikası ile satılması nedeniyle Çin pazarından büyük bir isme ve ürün satış rakamına sahip olan Meizu firması yeni modeli ile de bunu sürdürecek gibi görünüyor.

Meixu MX Quad Core Dört Çekirdekli Cep Telefonu

Dört Çekirdekli işlemcisi ile satışa sunulacak Meizu MX Quad Core modelinin özelliklerini ise sizlere kısa kısa anlatalım istedik.

Ürünümüz Samsung tarafından üretilen Samsung Exynos Çipsetine sahip olacak Cortex A9 İşlemci ile pazara sunulacak. Dört Çekirdekli bir yapıya sahip olacak olan üründe ayrıca 2 GB Ram kullanılmış durumda. Yani cihaz bir anlamda uçuyor diyebiliriz.

Firma tarafından Android 4.0 Ice Cream Sandwich İşletim Sisteminin özelleştirilmesi ile ortaya çıkan ve oldukça başarılı bir ara yüz kazanan Flyme OS İşletim Sisteminin bu cihazda da kullanılacağı açıklandı. Bir anlamda HTC tarafından sürdürülen Sense Ara Yüzü çalışması Meizu MX tarafından da benimsenmiş durumda.

1700 mAh lik bir batarya kullanan firma cihazın şarj sorunu yaşamasını istemiyormuş izlenimi yaratıyor. Cihazı tanıma ve denem imkanı bulmadan bir şey söyleyemeyeceğiz ama Dört Çekirdekli bir İşlemciye sahip olmanın götürdüğü şarj süresini bu şekilde firma telefi etmek istiyor gibi görünüyor.

5 farklı arka kapak seçeneğine sahip olan cihaz bir anlamda dış kasa olarak da özelleştirilmeye müsait durumda. Tasarım olarak da oldukça şirin olan cihazın kullanım noktasında da sıkıntı yaratacağını düşünmüyoruz açıkçası.

Meizu MX Quad Core modeli için firma 32 GB ve 64 GB lık iki Dahili Hafıza seçeneği sunmuş durumda. Firma tarafından belirlenen fiyatlar ise 32 GB’lık Meizu MX Quad Core için 480 Dolar yani yaklaşık 900 TL ve 64 GB’lık Meizu MX Quad Core için ise 635 Dolar yani yaklaşık olarak 1200 TL olarak belirlenmiş.

Donanımsal olarak şu aşamada ülkemizde satışta olan birçok modeli ezebilecek bir seviyede olan cihazın şu aşamada Türkiye satışı yapılmıyor. Ve yakın gelecekte de yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor.

Ancak Çin dolaylarına giden bir arkadaşınıza cihazın siparişini verebilirsiniz.

İçerisinde oldukça önemli donanımsal özellikler barındıran ve 1000 TL civarında bir fiyata mal olan bu tarz bir cihaz daha sanırım şu aşamada yoktur. Karar sizin.

 

Meizu Firması MX Quad Core ( Dört Çekirdekli) Modelini Tanıttı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Günümüzde son model telefonlarda hız olarak çoğu zaman problem yaşıyoruz. Hızlı telefonların piyasaya çıkıp kendini göstermesi gerçekten güzel. Şahsen bütçemi denkleştirdiğim zaman böyle bir telefon almayı düşünüyorum.