Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık İncelemesi, Teknik Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık ailesini sizler için inceliyor olacağız. Cihazın Teknik Özellikleri, Videolu İncelemesi, Kullanıcı Yorumları ve Şikâyetlerini bu yazımızda bir araya getirdik.

Özellikle son dönemde Çin üzerinden sıkça satın betpas alınan bluetooth kulaklık modellerinden birisi olan Meizu EP52 kulaklık ailesi uygun fiyata sunduğu kaliteli yapısı ile de ilerleyen günlerde de kullanıcıların tercih ettiği modellerden birisi olacak gibi görünüyor.

Bu yazımızda da sizlere hem Meizu Sports EP52 modelinin incelemesini gerçekleştirecek hem Teknik Özelliklerini listeleyecek hem de kullanıcılardan gelen Yorum, Soru, Sorun ve Şikâyetleri sizlere sunuyor olacağız.
hipas.info
Sizde sorularınızı YORUM kısmından betpas bizlere ulaştırabilirsiniz.

 

Meizu EP52 Bluetooth Kulaklık

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Teknik Özellikler

MarkaMEIZU
ModelEP52
MateryalSilikon
TipiKulak İçi
ÖzelliklerTelefon Görüşmesi,

Müzik Dinleme,

Hi-Fi Desteği,

Gürültü Önleme Desteği,

Tuş YapısıAçma – Kapama Tuşu,

Ses Kısma ve Açma Tuşu

Müzik TuşlarıSes Açma ve Kısma,

Durdurma ve Başlatma,

Önceki ve Sonraki Şarkıya geçme

Şarj Süresi2 Saat
Şarj GirişiMicro USB
Müzik Çalma SüresiYaklaşık 8 Saat
Bekleme SüresiYaklaşık 150 Saat
Frekans Aralığı20 Hz ~ 20.000 Hz
Empedans32Ω
Hassasiyet93dB
Sürücü10 mm
BağlantıBluetooth V4.1

Apt-X Desteği

Kullanım MesafesiMax. 10m
Batarya TürüDâhili Batarya
Telefon UyumluluğuTüm Telefonlar
Pil130 mAh Li-ion Pil
Suya DayanımIPX5 – Sıçramalara Dayanıklı
Boyutlar19.00 x 14.50 x 6.00 cm
Paket Ağırlığı289 gr
Ürün Ağırlığı22 gr
Toplam Uzunluk 835 mm
Kutu İçeriğiMeizu EP52 Bluetooth Kulaklık,

Micro USB Şarj Kablosu,

Kulaklık Taşıma Çantası,

4 adet Yedek Kulaklık Pedi (S-M-L-XL)

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Kullanım

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık İncelemesi

Müzik dinleme noktasında ele alacak olursak cihazı gerek Bas gerekse de Tiz Sesler bakımından oldukça beğendiğimizi söyleyebiliriz. Hi-Fi Desteğinin bulunması güzel bir avantaj.

Kullandığınız telefonun sunacağı ses kalitesine bağlı olarak müzik dinlemek bir keyif halini alıyor diyebiliriz. Elbette ki 500 TL – 1000 TL seviyesinde cihazlarla eşdeğer bir ses temizliği sunmuyor ancak fiyatına göre oldukça başarılı bir cihaz olmuş.

Ayrıca müzik dinlerken sesi açtığınızda da oldukça yeterli seviyede bir ses sunabiliyor. Bazı kullanıcılar yine de kısık kalıyor düşüncesinde olsalar da kulak sağlığı açısından daha fazla yüksek sesin zararlı olduğunu unutmayınız.

Gürültü Engelleme özelliği sayesinde telefon görüşmelerinde daha temiz bir ses alabiliyorsunuz. Ama bu standart bir bluetooth kulaklığından alınabilecek bir ses seviyesinde. Ses kalitesi güzel ama mükemmel seviyede değil.

Cihaz 22 gr gibi bir ağırlığa sahip ve bu noktada birçok rakibinden çok daha hafif. Bu sayede cihazı boynunuzda taşırken belki 1-2 gün yadırgayabilirsiniz ancak belirli bir süreden sonra orada olduğunu bile unutacaksınız.

Eğer doğru kulaklık başlıklarını kullanırsanız kulaklıkları kulağınıza taktıktan sonra kolay kolay düşme sorunu yaşamazsınız. Bu sayede de koşu yaparken, bisiklete binerken veya spor aktivitelerini gerçekleştirirken de kulaklığı kullanabilirsiniz.

 

Meizu EP52 Bluetooth Kulaklık

 

Suya ve Toza nispeten dayanıklı olan model tabi ki aşırı sıvı temasında sorun yaşayabilir. IPX5 sertifikası, düşük basınçlı suya karşı bir koruma içeren bir korumadır.. Bu sertifikayı kullanarak üretilen ürünler genellikle yüzücüler dışında kalan sporcular için tasarlanan ürünler oluyor.  Kulaklığın dış kaplamasında kullanılan nano kaplama sayesinde de sıvı temaslarına karşı kulaklık belirli bir korunmaya kavuşmuş oluyor.

Kulaklığın kutu içerisinden çıkan Taşıma Çantası oldukça güzel bir düşünce olmuş. Bu tarz bir çanta yapısını birçok pahalı kulaklık kutusunda bile göremiyoruz. Meizu firması bu noktada güzel bir hediye hazırlamış.

Ayrıca kulaklık pedlerinin fazla olması da güzel bir artı. Bu sayede kulaklık pedlerini kaybetseniz bile kolaylıkla kutudan diğer kulaklık pedini alıp kullanmaya devam edebilirsiniz cihazı.

Cihazın ortalama kullanım süresi sizin ne kadar müzik dinlediğinize göre değişiyor. Ortalama 2 saatte şarj olan cihaz 7-8 Saatlik bir müzik dinleme süresi sunuyor. Bekleme süresi ise 150 saat civarında.

Günlük ortalama 4 saat otobüslerde zaman geçiren bir kişi için 2 günlük ortalama bir şarj süresinden bahsedebiliriz. Tabi Günde 1 saat dinlemeniz durumunda ise neredeyse 1 haftayı bulan bir şarj süresine sahip Meizu EP52 Kulaklık ailesi.

Cihazınızı kullanırken iki kulaklığı birbirine yapıştırmanız durumunda dinlediğiniz müzik veya video da durmaktadır. Bu sayede kulaklıkla dinlediğiniz müzik veya video siz başka bir işle ilgilenmeye başladığınız an itibari ile beklemeye alınmaktadır.

[stextbox id=’info’]Önemli Bilgi: Cihazı kullanırken kulaklık kısmındaki mıknatıs ile cihazı birbirine yapıştırdıktan sonra 5 dakika bu şekilde kalınca cihaz otomatik olarak kendisini kapatmaktadır. Güç Koruması için firma bu şekilde bir detayı cihaza eklemiştir.[/stextbox]

 

Meizu Sports EP52 Kulaklık

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Modelini Nasıl Şarj Edebilirim?

Kutunun içerisinde kısa bir Micro USB kablo zaten çıkıyor. Bu kablo ile ya da farklı bir kablo yardımı ile cihazınızı şarj edebilirsiniz.

Dilerseniz kulaklığı Bilgisayar USB’sine takarak şarj edebilir dilerseniz de bir Akıllı Telefon Şarj Cihazına bağlantı yaparak da şarj edebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken detay 9 Volt – 12 Volt gibi tek ve yüksek voltaj sunan şarj aletlerini kullanmamanız. Akıllı Telefonlar için satışı yapılan birçok şarj adaptörü cihazla sorunsuz çalışacaktır.

 

Meizuı EP52 Bluetooth Kulaklık

 

Meizu Sports EP52 Tuş İşlevleri Nelerdir?

Cihazın üzerinden 3 adet tuş mevcuttur. Bu tuşlardan bir tanesi Güç Tuşu diğer ikisi ise Ses Tuşu olarak ele alınabilir. Bu tuşlar üzerinden birçok işlemi yapabilmeniz mümkündür.

Güç Tuşu ile,

 • Cihazı Açma, Kapama ve Bluetooth üzerinden bulunurluğunu aktif hale getirme,
 • Müzik çalarken müziği durdurma veya başlatma,
 • Video izlerken videoyu durdurma yada başlatma,
 • Telefon görüşmesi yaparken telefon görüşmesini sonlandırma,
 • Telefon çalarken görüşmeyi açma veya reddetme.

Ses Kısma Tuşu ile,

 • Telefon görüşmesi yaparken sesikısma,
 • Video izlerken sesi kısma,
 • Video izlerken bir önceki videoya geçme (uzun basarak),
 • Müzik dinlerken sesi kısma,
 • Müzik dinlerken bir önceki parçaya geçme (uzun basarak).

Ses AçmaTuşu ile,

 • Telefon görüşmesi yaparken sesi açma,
 • Video izlerken sesi açma,
 • Video izlerken bir sonraki videoya geçme (uzun basarak),
 • Müzik dinlerken sesi açma,
 • Müzik dinlerken bir sonraki parçaya geçme (uzun basarak).

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Modelini Nereden Satın Alabilirim?

Biz ürünü GearBest sitesi üzerinden Ücretsiz kargo ile satın aldık ve ortalama 2 hafta gibi bir sürede cihaz elimize ulaştı.

Sizde eğer düşünürseniz https://goo.gl/nt2ko2 adresi üzerinden ürünü satın alabilirsiniz. BKM Express servisini de destekleyen site Türkçe Dil Desteği ile de oldukça güzel bir destek imkanı ve site kullanım deneyimini bizlere sunuyor.

Tek sorun ise cihazın 22 Euro sınırını aşıyor olmasından dolayı Gümrük üzerinden geçiş sürecinde %20 oranında bir Gümrük Vergisine tabi olacak olması. Bu vergi de size ürünü getiren Kargo Şirketi tarafından sizden Evrak karşılığı alınacak ve vergi süreci sona erdirilecektir.

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Hangi Telefonlarla Kullanılabilir?

Android, IOS, Windows ve diğer işletim sistemleri ile Bluetooth üzerinden bağlantı yapabilirsiniz.

Şuan Türkiye pazarında satışı yapılan tüm Akıllı Telefonlar ile uyumludur. Aynı şekilde Bluetooth desteği olan Tablet PC ve Bilgisayar ürünleri ile de kullanabilirsiniz.

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık - Kutu İçeriği

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Suya ve Toza Dayanıklı mıdır?

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık ailesi direkt olarak su içinde kullanıma uygun değildir.

IPX5 Sertifikasına sahip olan cihaz Su Sıçramalarına, Terlemeye veya Hafif Yağmur Altında kullanıma uygundur.

Ancak cihazı kullanırken mümkün mertebe sıvı temasından korumaya çalışın. Aşırı derecede sıvı temasından olayı kısa vadede olmasa bile uzun vadede bazı sorunlar yaşamanız ihtimaller dâhilindedir.

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Cihazı ilk açtığınızda;

Cihaz üzerinde bulunan güç tuşuna basılı tutup Mavi ışık yanında parmağınızı çekin. Cihazda Kırmızı – Mavi ışıklar hızla yanıp sönmeye başlayacaktır. Bu aşamada telefon üzerinden Bluetooth araması yaparsanız cihazı bulup eşleştirebilirsiniz.

Daha sonraki eşleştirmeler için;

Eğer cihazınızı farklı bir telefonla eşleştirmek isterseniz bu durumda cihazı önce kapatmanız gerekiyor. Sonrasında yine Güç tuşuna basılı tutuyoruz. Ancak bu sefer Mavi ışık yanında çekmiyoruz. Biraz daha basılı tutuyoruz ve cihazda Mavi-Kırmızı ışıklar hızlı bir şekilde yanıp sönmeye başlayınca parmağımızı tuştan çekiyor ve telefon üzerinden arama yaparak bağlantıyı sağlıyoruz.

 

Meizu EP52 Kulaklık Dış Yapı

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Kullanıcı Yorumları

Meizu EP52 Bluetooth Kulaklık modelini satın alan kullanıcıların Olumlu ya da Olumsuz yorumları ilerleyen dönemde bu cihaz satın almak isteyen kullanıcılar için ideal bir bilgi kaynağı olacaktır.

Bu sebeple de sizlerden ricamız olumlu ya da olumsuz kullanıcı yorumlarınızı bizlerle YORUM sekmesi üzerinden paylaşmanız yönünde olacaktır.

Şimdiden teşekkür ederiz bu ilginiz ve alakanız için.

 

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık Soru – Sorun ve Şikâyetler

Meizu EP52 Bluetooth Kulaklık modelini satın aldıktan sonra yaşadığınız sorunları bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sizlerden gelecek olan Soru ve Şikayetleri elimizden geldiğince çözmeye çalışıyor olacağız. Sorularını kısa sürede ilgili arkadaşlar tarafından cevaplanacaktır.

Soru sormak için de YORUM Sekmesini kullanabilirsiniz.

Meizu Sports EP52 Bluetooth Kulaklık İncelemesi, Teknik Özellikler ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 Yorum

 1. merhabalar, kulaklık 20-25 dakika kullanılmadığı zaman otomatik olarak kapatıyor. hertelefon görüşmemde mecburen geri açmak zorunda kalıyorum. bunu nasıl önleyebiliriz ?

  • Bu durum için ne yazık ki bir çözüm yok. Mıknatısları birbirine yapıştırmamanız durumunda sorun olmuyor. Konuda da bilgilendirme yapıldı.

   Önemli Bilgi: Cihazı kullanırken kulaklık kısmındaki mıknatıs ile cihazı birbirine yapıştırdıktan sonra 5 dakika bu şekilde kalınca cihaz otomatik olarak kendisini kapatmaktadır. Güç Koruması için firma bu şekilde bir detayı cihaza eklemiştir.

 2. 15 Ağustos 2018, 11:43

  Kulaklığı aldıktan 1 hafta sonra spor yaparken kulaklık şarkıyı önce kendiliğinden durdurdu sonra da bir anda ışığı söndü.şarjı bitmiş olabilir diye düşündüm şarja taktım ama bir türlü tekrardan cihazı çaliştıramadım sizce neden böyle bir şey oldu

 3. Merhaba, ürünü ios ile denediniz mi acaba? Videolarda görüntü ile ses arasında senkronizasyon problemi oluyor mu? Daha önce denediğim bluetooth kulaklıklarda böyle bir sorun yaşadım.

  • Apple ile denemedim. Ama sorun olacağını sanmıyorum. Birçok kullanıcı var kullanan.
   Senkronizasyon sorununa rastlamadım. Ama açıkçası video izlerken buna da çok dikkat etmedim. Düşükte olsa bir gecikme yaşanabilme ihtimali var. Dediğim gibi çok dikkat etmedim. Ama izlerken beni rahatsız eden bir durumda olmadı.

 4. 27 Mayıs 2018, 19:18

  Kaç amper veren şarj aletiyle şarj edilmelidir?Appleın orjinal 6s plus şarj adaptörü kullansak bozulur mu ?

 5. 27 Mayıs 2018, 11:29

  Kaç voltaj veren bir şarj aletiyle şarj etmek gerekir? Appleın 6s plus şarj aleti olur mu ?

  • Olur. 5 Volt çıkışı olan bir adaptör ile kullanabilirsiniz. Ama kaliteli bir adaptör olsun ki fazla akım verip yakmasın. Yani orijinal ürün olsun. Apple, Samsung, Asus, Sony vs fark etmez. 3-5 TL den satılan bir adaptör olmasın.

 6. Kulaklık 2 gün önce elime geçti. Tel. görüşmelerinden bi süre sonra bağlantı kesiliyor,tekrar açmak zorunda kalıyorum. Teknik bir arıza mi yoksa yanlış birşeyler mi yapıyorum. Çözemedim ?

  • Kulaklıkların mıknatıslı yapısını birbirine yapıştırdıktan sonra ortalama 5 dakika hiçbir işlem yapılmazsa kulaklık kendini güç koruma moduna alıp kapatıyor. Böyle bir durum söz konusu. Yani cihazda teknik bir arıza yok. Ama birçok kullanıcıya göre ve tabi ki bize göre mantıksız bir durum. Kulaklıkları birbirine yapıştırmadan kullanırsanız kapanma olmuyor.

 7. 11 Mayıs 2018, 05:08

  Kulaklik kullanumdayken bi anda ses oldugundan yari kisiknhale geldi ve seve seve kullandigim cihazi kullanamaz oldum duzeltemiyorum sebwbi ne olabilir.meizu sports ep52 hakkinda

  • Muhtemelen arıza yaptı. Türkiye garantili olarak aldı iseniz servise gönderin. Yurtdışından alındı ise işi bilen bir teknik servis bulup göstermeniz lazım

  • Özlem Hanım sorunu çözebildinizmi? Aynı sorun benim kulaklığımda da başladı.