Merakla beklenen iPhone 8 için üretim sorunları

Eylül ayında merakla beklenen iOS 11 ile beraber kullanıcıya ulaşacak olan iPhone 8 üretimi için gereken parçalarda tedarik sorunları yaşanıldığı iddia edildi. Büyük bir kitlenin sabırsızlıkla beklediği bu ürün için çıkan haberler, bekleyenleri üzerken; Apple şirketinin de hedeflediği satış rakamlarına ulaşması için büyük bir engel teşkil ediyor.

iPhone 8’in başlıca vurgulanan en önemli özelliklerinden bazıları çerçevesiz bir ekranı olması, 3D özelliğine sahip bir kameraya sahip olması ve 5.8 inçlik bir OLED ekran bulundurmasıydı. Apple’ın yeni ürünlerini tanıtacağı tarih gün geçtikçe yaklaşırken üretim süreci de hızlanmaya başlamıştı. Fakat gelen tedarik zinciri raporları pek olumlu değildi.

Apple’ın yeni ürünleri piyasaya çıkmadan, ürünlerin üretiminde sorunlar olduğu ve tanıtımın gecikeceği hakkında iddialar ortaya çıkardı. Fakat bu sene Digitimes‘ın yayınladığı bir rapora göre iPhone 8’de kullanılması planlanan OLED ekranın tedarikinde önemli sorunlar ortaya çıktığını ve bu sorunlar da üretim sürecinde büyük yavaşlamalara sebep olduğunu gösteriyor.

Bu sorun Apple’ın hedeflediği satış rakamlarına ulaşamayacağının habercisi. OLED panellerinin tedarikinde ve montajında ortaya çıkan sonuçlar, Apple’ın bu panelleri satın aldığı Samsung şirketinin panellerin üretiminde sorunlar yaşadığından kaynaklanmakta. Hedeflenen 50-60 milyon OLED ekranlı iPhone satışının yanında, gerçekte 3-4 milyon OLED ekranlı iPhone’un tanıtıma hazır olacağını söyleyen rapora göre Ekim ayında satışa başlanıldığında Apple şirketini zor günlerin beklediğinin göstergesi.

iPhone 8 ile tanıtılacak olan iPhone 7s ve iPhone 7s Plus telefonlarında herhangi bir gecikmenin yaşanmayacağı da bildiriliyor.

Merakla beklenen iPhone 8 için üretim sorunları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir