Merakla Beklenen LG G4 Modelinin Özellikleri Belli Oldu

Merakla beklenen LG firmasının ürettiği G4, Nisan ayında görücüye çıkmadan önce telefonda kullanılacak kamera modülünü de detaylandırdı. LG Innotek tarafından geliştirilen kamera, şimdiye kadar cep telefonlarında  kullanılanların en iyisi olduğu söyleniyor.

G serisinde kamera özelliğiyle çok konuşulan LG, Nisan ayında tanıtacağı G4 ile rakiplerine kamera konusunda fark atabilir. G4 diğer özelliklerinden ziyade kamerasıyla ön plana çıkacağa benziyor.

LG’nin 28 Nisan tarihinde tanıtacağı amiral gemisi LG G4 için gelenek olduğu üzere bileşenleri görücüye çıkarmaya başladı. Ekran, arayüz derken şimdi sıra kamera modülüne geldi.

LG Innotek tarafından geliştirilen yeni kamera modülü 16MP çözünürlüğe sahip ve önceki modelden yüzde 80 daha fazla ışık alarak düşük ışık koşullarında en iyi fotoğraf deneyimini yaşatmayı amaçlıyor. Ayrıca hareketli nesnelerde de bulanıklığın önüne geçiliyor.

Kamerasında f/1.8 diyafram aralığı kullanan LG Innotek, bugüne kadar akıllı telefonlardaki en geniş diyafram aralığına ulaştıklarını belirtiyor. Bu aralıkta modüller büyüdüğü için akıllı telefonlara entegre etmek zorlaşıyor. Ancak LG bunun üstesinden gelmeyi başarmış.

LG G4 Modeli
LG G4 Modeli

 

8 MP Değerinde Ön Kamera

LG’nin diğer bir yeniliği de ön kamerada olacak. 8MP çözünürlüğündeki ön kamera 0.11mm kalınlığında bir kızılötesi ışın filtresi barındırıyor. Filtre kızılötesi ışınların lense girmesini önlüyor ve ön kamera ile daha doğal renkler elde ediliyor.

G serisi ile kamera konusunda büyük atılımlar yapan LG, başlangıçtan bu yana OIS, gelişmiş OIS, lazer odaklamalı sistem gibi pek çok katma değerli özelliği kullanıcılarına sunuyor. LG G4 ile bu geleneği devam ettirecek gibi görünen firmanın yeni teknolojilerini lansman sonrasında epey konuşacağa benziyoruz.

LG’nin yenilikçi yönü ilerleyen zamanlarda akıllı telefon piyasasında kendilerinin çıkarına olacağı inkar edilememektedir. Şimdiye kadar rakip akıllı telefon firmalarını zorlamayan LG, böyle giderse çalışmalarının meyvesini toplamaya başlayacaktır. LG’nin telefonlarımıza getireceği yenilikleri merakla bekleyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Eğer meraklılarının beklentilerini boşa çıkarmadan devam etmeyi başarırsa , LG belki de geleceğin akıllı telefon devi olacaktır.

Merakla Beklenen LG G4 Modelinin Özellikleri Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir