Meral Akşener İşler Çıkmaza Girerse Yeni Bir Parti Kuracak

Meral Akşener İşler Çıkmaza Girerse Yeni Bir Parti Kuracak

Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) Olağanüstü Kurultaya gitme süreci bir anlamda yılan hikayesine döndü. İşin içine Muhalifler, Mahkemeler, YSK, Parti merkezi ve daha birçok müdehil dahil olunca 11 Temmuz 2016 tarihinde yapılması beklenilen Olağan üstü Kurultay da çıkmaza girdi.

Tüm bu süreçlerin içinde Muhalif kanadın güçlü ismi Meral Akşener kanadının işler istedikleri gitmemesi durumunda yola 5. Parti ile devam edecekleri bilgisi gelmeye başladı.

Meral Akşener ve destekçilerinin eğer MHP ile işleri yoluna koyması mümkün olmazsa “Ülkücü Hareket Partisi” ya da “Milliyetçi Çalışma Partisi” adı altında yeni bir oluşumla beraber siyasi arena6ya giriş yapması bekleniyor.

Bu beklentiler şu aşamada sadece söylentiden ibaret olsa da bir türlü durulmak bilmeyen seçim sürecinin MHP’de nasıl bir sonuca ulaşacağı da merak konusu.

Bu arada diğer muhalif adaylardan Sinan Ogan geçtiğimiz günlerde MHP dışında bir siyasi oluşuma kapı açmayacağını belirtmişti.

Meral Akşener kanadından yapılan bu çıkış sonrasında diğer muhaliflerin olaya nasıl yaklaşacakları şu aşamada tam bir muamma.


YAZAR HAKKINDA

Kübra KAYAOKAY
Kübra KAYAOKAY Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak apk indirebilirsiniz.

Elektronik Sigara

DMCA.com Protection Status