Mesajlaşma Devi Viber El Değiştirdi

Microsoft’un dünya çapındaki kullanılır mesajlaşma ve konuşma uygulaması olan Skype’ın bu sektördeki en büyük rakibi olarak gösterilen Viber, dünya e-ticaret devi Japon firması Rakuten tarafından satın alındı.

Sadece akıllı telefonlarda değil bilgisayar ve tabletlerde de kullanılmasıyla dikkat çeken ve Skype’ye rakip olan popüler mesajlaşma ve konuşma uygulaması Viber, 900 Milyon dolar karşılığında Japon firmasına satıldı.

Mesajlaşma ve konuşma uygulamalarında WhatsApp ve Skype karşısında arka planda kalan Viber, bu satın alınmanın ardından yeni özellikler ve stratejilerle daha fazla kullanıcıya hitap etmesi ve ulaşması bekleniyor.

Viber Satıldı

Japon e-ticaret devi Rakuten son yıllarda yaptığı yatırımlarla gündemde kalmaya devam ediyor. Daha kendisi ürettiği e-kitap okuyucuları ile adını duyurmuş olan Kobo’yu , Wuaki TV ve Viki gibi dünyaca ünlü şirketleri satın almış, Pinterest’den ise büyük oranda bir pay satın almıştı.

Yaptığı yatırımlarla teknoloji alanında adından söz ettirmeye ve kalıcı olmaya kararlı gözüken Japon devi, Viber’ide satın almasının ardından önümüzdeki günlerde yeni yatırımların ve el değiştirmelerinde habercisi durumunda gözüküyor. WhatsApp ve Viberin kısa süre içerisinde el değiştirmesi kullanıcılar açısından yenilikler mi getirecek yoksa alışılmış uygulamaların daimi kullanıcılarını üzecek mi zaman içerisinde öğreneceğiz.

 

200 Milyonu Aşan Kullanıcı Sayısı

Kurulduğu ilk yıl 2010’da iPhone kullanıcılarına yönelik olarak uygulamaya konulan Viber, daha sonraki yıllarda Android, Windows Phone, Mac OS X ve Windows gibi bir çok işletim sisteminde kullanılmaya başlandı. Dünya çapında 200 Milyonu aşan kullanıcıya sahip mesajlaşma ve konuşma uygulaması Viber’in, bu el değiştirmenin ardından WhatsApp ve Skype’ye ciddi anlamda rakip olacağı konuşuluyor.

Mesajlaşma Devi Viber El Değiştirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir