Messenger’a da Reklam Geliyor

İnternet reklamcılığında Google ile birlikte en büyük paya sahip olan Facebook’tan Messenger kullanıcılarına üzücü bir haber geldi. Facebook Messenger Reklamlarını tüm dünyada uygulamaya koyacak.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un mesajlaşma programı olan Messenger kullanıcılarına kötü bir haber geldi. Yaklaşık 1.2 Milyar kişi tarafından kullanılan Messenger’a da reklam verilebileceği ve tüm dünyada kullanıma açılacağı geçtiğimiz günlerde duyuruldu.

Neredeyse her uygulamanın ve sitenin reklamlarla dolu olduğu internet dünyasında Facebook’un bu hamlesinden sonra çoğu mesajlaşma uygulamasına da reklam verilmeye başlanacak gibi duruyor. Reklam verenler tarafından oldukça beğenilen fikir için elbette ki talep çok. İletişimin en üst düzeye ulaştığı günümüz şartlarında mesajlaşma uygulamalarını kullanmayan neredeyse kimse kalmamış durumda. Hal böyleyken çoğu ücretsiz olarak kullanılan uygulamalar da ayakta kalabilmek için reklam ve benzeri anlaşmalara yöneliyorlar.

Messengar Reklamlarının tüm dünyaya açılmasıyla ilgili konuşan Facebook Messenger Reklamları ve Gelirler Ürün Müdürü Ted Helwick şunları söyledi: “Messenger reklamları, reklam veren kurumlara Messenger ile hedeflerine ulaşmalarına yardım etme konusundaki bağlılığımız açısından yeni bir adım. Messenger reklamları ile her ölçekteki tüm işletmeler müşterilere ulaşmak için yeni bir araca sahip olacak. Her ay 1,2 milyarı aşkın kişinin Messenger’ı kullandığı düşünüldüğünde, Messenger reklamları işletmelere Facebook kampanyalarında daha fazla kişiye ulaşma olanağı sunacak.”

Messenger’a da Reklam Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir