Pasaport Kayıt İşlemleriMichelin Geleceğin Lastiğini Kurguluyor

Michelin Geleceğin Lastiğini Kurguluyor

Dünya lastik devi Michelin’in gelecekteki üç boyutlu printer ile üretilen lastik teknolojisini açıklıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte firma ilk kurulduğundaki asıl amacı olan araç lastiği üretim işindeki uzmanlığını farklı segmentler için de kullanıyordu. Tonlarca ağırlığındaki hergün iniş ve kalkış yapan uçaklardan, uzaya gönderilen roketlerin tekerleklerinde dahi kullanılan Michelin, şimdi hedefini geleceğimize odakladı. Son dönemdeki popüler […]


Dünya lastik devi Michelin’in gelecekteki üç boyutlu printer ile üretilen lastik teknolojisini açıklıyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte firma ilk kurulduğundaki asıl amacı olan araç lastiği üretim işindeki uzmanlığını farklı segmentler için de kullanıyordu. Tonlarca ağırlığındaki hergün iniş ve kalkış yapan uçaklardan, uzaya gönderilen roketlerin tekerleklerinde dahi kullanılan Michelin, şimdi hedefini geleceğimize odakladı.

Son dönemdeki popüler hale gelen üç boyutlu yazıcı sistemi ile entegre çalışan yapıda, varış noktasındaki güzergaha göre lastik tipini değiştirmeyi öngörüyor. Bu sayede günlük şehir için lastikleri ile çıktığınız yolda kısa sürelerdeki bir işlemin ardından yola kar, yağmur veya arazi koşullarına uygun olarak değişim geçiriyor. Bu yapının otomotiv şirketlerinin yarıştığı otonom sistemleri ile ilişkilendirildiğinde ise tüm verilerin bilgisayarın işletim sistemine veri olarak aktarılacak. Kazanılan verilen işlenmesi ile yakıt tasarrufu başta olmak üzere, yol tutuşu gibi birçok avantaj sağlaması bekleniliyor.

  Toplama Telefon ve Tablet Dönemine Doğru Gidiyoruz

AR-GE ekibi tarafından geliştirilen yeni nesil lastiğin çarpıcı noktalarından bir diğeri ise, geri dönüştürülebilir bir yapıda olması ile karşımıza çıkıyor.

Lastik petrol ürünü olduğundan dolayı doğada çözünmesi bilindiği üzere yılar alıyor ve doğayı kirletmesi de cabası kalıyor. Biyolojik yapısı ve kullanılan lifler sayesinde hem dayanıklı hemde doğada kendiliğinden çözünmesi ile tam anlamıyla geleceğin konsepti olarak tanımlanıyor.

 

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status