Microsoft Bilgisayar Ağına Hacker Saldırısı Yapıldı

Microsoft Bilgisayar Ağına Hacker Saldırısı Yapıldı

Microsoft firmasının firma içinde kullandığı bilgisayarlar  hacker saldırısına uğradı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, hiçbir kullanıcı datasının çalındığına dair bir bilgiye ulaşılamadığı belirtildi. Geçtiğimiz günlerde Facebook da benzer bir saldırıya maruz kalmış ve saldırının araştırılması için FBI’la işbirliği yapıldığını bildirmişti. Saldırının Ardından Detay Verilmedi Microsoft da aynen Facebook gibi kötü niyetli yazılımla ilgili araştırmaların sürdüğünü açıklarken, […]yorumlar.net

firmasının firma içinde kullandığı bilgisayarlar  hacker saldırısına uğradı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, hiçbir kullanıcı datasının çalındığına dair bir bilgiye ulaşılamadığı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Facebook da benzer bir saldırıya maruz kalmış ve saldırının araştırılması için FBI’la işbirliği yapıldığını bildirmişti.

Saldırının Ardından Detay Verilmedi

da aynen Facebook gibi kötü niyetli yazılımla ilgili araştırmaların sürdüğünü açıklarken, saldırının ayrıntılarını vermedi. Fakat , sınırlı sayıda bilgisayarının saldırıya maruz kaldığını açıkladı.

Microsoft Bilgisayar Ağına Hacker Saldırısı Yapıldı
Bilgisayar Ağına Hacker Saldırısı Yapıldı

Facebook’tan önce de twitter hacker saldırısına uğramış ve yaklaşık 250 bin twitter kullanıcısının bilgilerinin çalınmış olabileceğini açıklamıştı.

  Microsoft Yeni Adımı İle Android ve İOS’dan Pay Alabilir mi?
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status