Pasaport Kayıt İşlemleriMicrosoft Edge ve WP Detayları

Microsoft Edge ve WP Detayları

Hepimizin internetteki en büyük kabuslarından biri olan reklamları Microsoft Edge tarayıcınızda nasıl engelleyebileceğinizi adım adım anlatacağız. Bildiğiniz gibi reklamlar internetteki en büyük kabusumuz. Olur olmadık yerlerden çıkanı olur, bir anda karşınıza geleni olur, size büyük bir işkence çektiren bu reklamlar genellikle bizi en çok rahatsız eden şeylerin başında gelir. Google Chrome, Firefox, Yandex Browser, Opera […]


Hepimizin internetteki en büyük kabuslarından biri olan reklamları Microsoft Edge tarayıcınızda nasıl engelleyebileceğinizi adım adım anlatacağız.

Bildiğiniz gibi reklamlar internetteki en büyük kabusumuz. Olur olmadık yerlerden çıkanı olur, bir anda karşınıza geleni olur, size büyük bir işkence çektiren bu reklamlar genellikle bizi en çok rahatsız eden şeylerin başında gelir. Google Chrome, Firefox, Yandex Browser, Opera gibi internet tarayıcıları kullanan kullanıcılar bu reklamları AdBlock yardımı ile engelleyebiliyor. Fakat Microsoft Edge tarayıcısında eklenti desteği olmadığı için AdBlock kullanılamıyor. Bu durumda yardımımıza AdGuard yetişiyor.

AdGuard uygulamasını bilgisayarınıza veya tarayıcınıza kurarak reklamları engelleyebilirsiniz. Bilgisayarınıza kurduğunuz istemci sayesinde tüm tarayıcılarınızda reklamları engelleyebilirsiniz. AdGuard indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Wordpress 4.5 Güncellemesi Yayınlandı

Category yazısından nasıl kurtuluruz?

WordPress sistemini kullananların genelde en çok şikayet ettikleri şeylerden bir tanesi site linklerindeki category yazısıdır. Bu yazıdan kurtulmak istiyorsanız makalemizi başından sonuna eksiksiz olarak okumanızı öneriyoruz.

Aslında category yazısını kaldırmak çok basittir. Kaldırmak için iki yöntem bulunuyor hem kod ile hem de eklenti ile kaldırabiliriz. Fakat kod ile kaldırırsak yeni gelen her güncelleme ile sorun çıkacağından dolayı eklenti ile kaldırmak en mantıklısı. Bu yazıyı kaldırmamız için gereken eklenti No Category Parents eklentisidir.

WP-Admin > Eklentiler > Yeni ekle yolunu izleyip eklentinin ismini aratarak eklentiyi indirin ve eklentiyi etkinleştirin.

Eğer bir sorun olursa aşağıda verdiğim linkten eklentiyi indirebilir wp-content>plugins> içerisine dosyaları atarak eklentiyi kullanabilirsiniz. Eklentinin herhangi bir ayarı bulunmadığı için eklentiyi direk indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eklenti sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status