Pasaport Kayıt İşlemleriMicrosoft kötü haberi doğruladı

Microsoft kötü haberi doğruladı

Microsoft’un yeniden yapılanmaya gitmek için birçok çalışanının işine son vermeye hazırlandığı iddia edilmişti.Microsoft bu iddiayı doğruladı.   Dünyanın en büyük teknoloji ve yazılım firmalarından olan Microsoft yeni bir yapılanmaya gitmeye hazırlanıyor. Bulut teknolojisine büyük yatırımlar yapmayı planlayan Microsoft bu yatırımları yaparken mali yükünü azaltmak için çalışanlarının büyük bir kısmını işten çıkarmayı düşünüyor. Microsoft’un yaptığı bu […]


’un yeniden yapılanmaya gitmek için birçok çalışanının işine son vermeye hazırlandığı iddia edilmişti. bu iddiayı doğruladı.

 

Dünyanın en büyük teknoloji ve yazılım firmalarından olan yeni bir yapılanmaya gitmeye hazırlanıyor. Bulut teknolojisine büyük yatırımlar yapmayı planlayan bu yatırımları yaparken mali yükünü azaltmak için çalışanlarının büyük bir kısmını işten çıkarmayı düşünüyor. ’un yaptığı bu planlamadan en çok satış elemanlarının etkilenmesi bekleniyor.

Google ve Amazon gibi rakip firmaların karşısında bulut teknolojisine yatırım yaparak büyüme şansını arttırmayı planlayan ’un aldığı karardaki en büyük etkenlerden biri de kendi içinde bulunan Azure firmasının geçen çeyrekte kar oranını %93 arttırmış olması. Çok fazla çalışan bulundurmak yerine az ve öz çalışan bulundurmayı düşünen ’un kararından henüz kaç kişinin etkileneceği tam olarak bilinmiyor.

  Microsoft ve Cyanogen İşbirliğine Gitti

Bir süredir konuşulan işten çıkarma planı doğrultusunda özellikle tüm satış departmanında %10’luk bir işten çıkarma yapılması bekleniyor. Ürünlerinin satışlarını ve satış kalitesini arttırmak için satış departmanında daha az çalışanla da yola devam edebileceğini düşünen Microsoft’un bu tercihi ise bazı eleştiriler aldı. Bu kadar büyük bir işten çıkarmanın şirketin işçi hakları açısından imajını kötü etkileyeceği konusunda tartışmalar sürerken öte yandan satış departmanını zayıflatmanın da şirketin kar oranı ve toplam cirosu açısından sıkıntı yaşatacağı düşünülüyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status