Microsoft Office 2019 Resmi Olarak Duyuruldu, İşte Yeni Özellikleri İle Office 2019

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Microsoft Office 2019 resmi olarak duyuruldu. Windows 10 ve MacOS için duyurusu yapılan Office 2019 ‘u ve Office 365 ’in Güncellenmiş versiyonunu sizler için inceliyor olacağız.

İlk etapta Kurumsal Kullanıcılar için duyurusu yapılan ve satışa sunulan Office 2019 sürümü ilerleyen günlerde Ev ve Öğrenci sürümleri ile de resmi olarak satışa sunulacak.

Birçok anlamda elden geçirilen ve yeni özelliklerle donatılan Office 2019 özellikle Mobil Cihazlar için yeni birçok özelliği barındırıyor.

 

Office 2019 - Not Alma

 

Office 2019 ile Office 365 Arasındaki Farklar Neler?

Office 365 temel olarak Aylık veya Yıllık Abonelik seçeneğine sahip olan, Online olarak çalışan ve buna bağlı olarak devamlı güncelleme alan bir sistem.

Office 2019 ise Tek Sefer ödeme yaparak istediğiniz kadar kullanabileceğiniz, yeni paketi almadığınız zaman sınırlı sayıda güncelleme ile yolunuza devam edebileceğiniz bir sistem olarak ele alınabilir.

Fiyat olarak Office 365 ilk etapta uygun gibi görünse de Her Yıl Yenilenecek olmasından dolayı uzun vadede Office 2019 almanız daha mantıklı olabilir.

Office 365 ise çoklu cihaz kullanımı, online servisleri ve her daim güncelleniyor olmasından ötürü birçok kullanıcı için daha caz<ip gelebiliyor.

Burada ne kadar süre kullanacağınız, güncellemelerin sizin için ne kadar önemli olduğu, mobil kullanıma ve uzaktan erişime ne kadar ihtiyaç duyacağınız gibi soruların cevaplarını vererek ürün tercihi yapabilirsiniz.

 

Office 2019 - Powerpoint 2019 Görsel

 

Microsoft Office 2019 Hangi Yeniliklerle Geliyor?

Office 2019 yazılımı içerisinde Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access ve Publisher uygulamaları ile kullanıcı karşısına çıkacak.

Office 2016 çıktıktan sonra Office 365 Pro Plus pakete gelen tüm güncellemeler Office 2019 üzerinden tüketicilere sunulmuş olacak.

Yapılan güncellemeler özellikle UltraBook modellerinde son dönemde sıkça karşımıza çıkan Kalem Desteğini ön plana alarak tüm uygulamalara Gelişmiş Kalem Desteği eklenmiş durumda. Bu özellik sayesinde Dokunmatik Kalemlerin basıncı, eğilimi ve diğer hareketleri çok daha başarılı bir şekilde algılanıyor ve işleniyor.

 

Office 2019 - Powerpoint 2019

 

PowerPoint 2019 – Eklenen Bazı Özellikler

Yenilenen PowerPoint 2019 ile görsel ve işlevsel açıdan oluşturulan sunum dosyaları çok daha kaliteli bir hal almış durumda. Örneğin eklenen Morph özelliği sayesinde sunum sayfalarının geçişleri daha sinematik bir hale getirilmiş durumda.

Ayrıca sunum sayfalarına İkonlar, SVG Görseller ve 3D Modeller de ekleyebiliyor, sunum dosyası üzerinde düzenleme yapabiliyorsunuz.

Üst kısımda bulunan Araç Çubuğu kısmına da bazı ek özelliklerin ve araçlarında eklendiğini görebilirsiniz.

 

Office 2019 - Excel 2019

 

Excel 2019 – Eklenen Bazı Özellikler

Veri analizi için kullanılan formüllere yenileri eklenirken PowerPivot ve Grafik Tablolarına da yapılan eklemeler ile epey bir gelişme kaydedilmiş durumda.

Artık Excel Uygulaması üzerinden Huni şeklinde çizelgeler, 2 boyutlu haritalar ve zaman tüneli şeklinde grafikler oluşturabiliyorsunuz.

Ayrıca üst kısımda bulunan Araç Çubuğu kısmına da bazı ek özelliklerin ve araçlarında eklendiğini görebilirsiniz.

 

Office 2019 - Word 2019

 

Word 2019 – Eklenen Bazı Özellikler

Görsellik noktasında Koyu Tema seçeneği eklenen Word 2019 ile özellikle az ışıklı ortamlarda çalışmak daha verimli hale getirilmiş. Bu sayede gözlerinizin de daha az yorulacağını söyleyebiliriz.

Metin Belgesini okuyanlar için konuyu daha net anlamaları adına belge içerisine altyazı ve sesli açıklamalar ekleyebilmek artık mümkün.

Word 2019 ile gelen en dikkat çeken özelliklerden birisi de metni sesli dosya haline getirebiliyor olması. Ancak ilgili özelliğin Türkçe Dil Desteği noktasında ne kadar başarılı olacağını ilerleyen günlerde görüyor olacağız.

 

Office 2019

 

Outlook 2019 – Eklenen Bazı Özellikler

Outlook 2019 Uygulamasına ilk olarak Mention Özelliğinin eklendiğini belirtmemiz gerek. Kişi Kartlarında düzenleme yapılırken Teslimat ve Seyahat mailleri için de “Özel Kart” oluşturma özelliği geldi.

Yapılan yazılımsal iyileştirmeler ile Gelen Kutusunda yer alan Önemli Mailler artık daha fazla ön plana çıkarılabiliyor.

 

Microsoft Office 2019

 

Windows 7 Desteği Yok – Windows 10 ve MacOS Desteği Var

Office 2019 sürümü firma tarafından Windows 10 İşletim Sistemi ve MacOS için yayınlanmış durumda. Verilen bilgilere göre Windows 7 ve önceki sürümlere Office 2019 desteği sunulmayacak.

Ayrıca daha önce pazara sürülen Office paketlerine 10 Yıl Güncelleme Desteği verilirken Office 2019 ile birlikte destek 5 Yıla indirilmiş durumda. Yani 2024 yılından itibaren Office 2019 sürümüne çok acil olmadıkça güncelleme gönderilmeyecek.

Server noktasında ise Windows Server 2016 ve üstündeki işletim sistemlerinde yazılımı kullanabilmek mümkün olacak.

 

Microsoft

 

Kurumsala Satışta, Bireysele Daha Var

Kurumsal Kullanıcılar için Office 2019 sürümü resmi olarak Eylül ayının ortası itibari ile satışa sunuldu.

Bireysel Kullanıcılar için ise muhtemelen 2018 Ekim ayı gibi ürünlerin resmi satışına başlanacak.

Daha önceki sürümlerde olduğu gibi Office 2019 Ev – Office 2019 Öğrenci ve Office 2019 İş sürümü olmak üzere 3 paket üzerinden satış yapılması bekleniyor.

Bireysel Müşteriler için hazırlanan Microsoft Office 2019 paketinin Amerika fiyatı 250 Dolar seviyesinde. Ancak Microsoft Türkiye’nin fiyatlandırma yaparken Ülkemizdeki Dolar Kurunu hesaba katması bekleniyor. Aksi durumda Office 2019 için ödememiz gereken rakamın 1.500 TL seviyesini aşması içten bile değil.

Microsoft Office 2019 Resmi Olarak Duyuruldu, İşte Yeni Özellikleri İle Office 2019

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir