Microsoft Office Akıllı Telefonlara da Destek Sağlayacak

Microsoft firmasının dünya üzerinde en fazla kullanılan çalışmalarından birisi olan Microsoft Office programları bu güne kadar sadece bilgisayarlar üzerinden kullanılabilir halde idi.

Ancak dünyanın gidiş yönü düşünüldüğünde Akıllı Telefon ve Tablet PC sektörü içinde bir atılım yapılması gerekli idi. Bunu daha önceki sürümlerinde ön görüp adım atmayan Microsoft firması Office 2013 paketi ile Mobil Uygulama alanında da kendisini gösterecek.

Bir anlamda Windows Phone 8 ile mobil alanda yeniden doğmayı amaçlayan Microsoft firmasının bu kapsamda diğer ürünlerini de yavaş yavaş mobil hale getirmesi kendisine destek sağlamak amaçlı olarak ele alınabilir.

Office 2013 Mobil Cihazlara da Gelecek
Office 2013 Mobil Cihazlara da Gelecek

2013 yılının Mart ayında Android ve İOS işletim sistemleri için kullanılabilir hale gelmesi beklenilen Microsoft Office Mobil uygulamaların ayrıca Windows Phone, Windows RT, Mac OSX ve Symbian İşletim Sistemleri için de uyumlu sürümleri yayınlanacak.

Bu sayede Office 2013 Mobil Paket alacak olan müşteriler Word, Excel ve PowerPoint gibi temel uygulamaları açabilecek ve düzenleme yapabilecekler.

Bu özelliğin mobil cihazlar için Ücretli veya Ücretsiz olarak mı pazara çıkacağı belli değil. Ancak şu aşamada ücretsiz birçok mobil uygulamanın olduğu Akıllı Telefon pazarında ücretli bir satış yapılsa dahi ücretlerin abartılı bir seviyeye çıkmayacağı tahmin ediliyor.

Microsoft Office Akıllı Telefonlara da Destek Sağlayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir