Microsoft Word Kullanımı

Microsoft Word programı bilgisayar tarihine gelmiş geçmiş en iyi kelime işlemcisidir. Yazdığınız bütün metinleri çeşitli fontlar kullanarak yazabilirsiniz. Kelime dağarcığı bakımından oldukça geniş olan Word kullanıldığı ülkenin diline göre uygunluk gösterir ve gramer kuralları bakımından hata yapıldığında kullanıcıyı altı çizili bir şekilde uyarır. Eğer karakter hatası yapılırsa bunu da yeşil çizgiyle anlatır. Kelime yanlışlığı yapılmasına kesinlikle izin vermeyen Word programında başlıklarınızı ya da önemli yerleri belirginleştirmek için kalınlaştırma işareti vardır.

İster italik yazılar yazın isterseniz “times new roman” gibi resmi yazışmaların fontunu kullanın  Word hayatınızda yeni bir sayfa açacaktır. Neredeyse güncel hayatımızın olmazsa olmazı diyebiliriz. Yazdığınız kelime sayısını da sayabilen Word kelime sayısıyla çalışan insanlara çok yardımcı olur. Sağa yasla sola yasla gibi kısımlardan metin üzerindeki düzeni sağlayabilirsiniz.  Yazı çeşitlerini filigran olarak ayarlayabilir acil işleriniz ya da çok önemli işlerinizi için kullanabilirsiniz. Microsoft Word diğer özellikleriyle de hayatınızı kolaylaştırır. Resmi yazışmalarda ticari yazışmalarda mahkeme kararları gibi hukuki işlemlerde; daktilo yerine Word programı kullanılmaktadır.

Sağlık sektöründe veri çıkarmak için çeşitli grafiklerin de yapılabileceği önemli bir programdır. Metinlerde yaptığınız hataları klavyenin sil tuşuyla silebilir yanlışlıkla sildiğiniz cümleyi geri butonuna tıklayarak geri getirebilirsiniz. Sadece bürolarda için iş yerleri için kullanımlarda hazırlanmış bir program değildir. Bilgisayarın içinde mutlaka bulunması gereken bir programdır. Öğrencilerin ödevlerini bitirme tezlerini hazırlayabileceği en iyi program Microsoft Word programıdır. Zamanında daktilonun bize yaşattığı zorluklar hakkında hepimizin az çok bilgisi var. Fakat Word programı daktilo fontuyla da karşınıza çıkmasını biliyor.

Yazılarınızı düzenlemek daha sonraya bırakmak istediğinizde kaydet butonuna basarak çok rahat bir şekilde yazılarınızı sonraya bırakabilir düzenlemeleri sonradan yapabilirsiniz. Böylelikle çalıştığınız metin elektrik kesintilerinden ya da şarj bitimlerinden etkilenmeyecektir.  İnsanların size gönderdiği yazınsal metinlerin büyük bir bölümü Word formatında olduğu için Word olmadan gelen mail’i açmanız mümkün olmaz. Böylelikle karşılıklı iletişimin anahtarlarından bir tanesi de Word programıdır diyebiliriz. Renkli yazıların çıkarılması dikkat çekmek için kullanılan altı çizili yazıların uygulanabilme olanağı bu yazılımı vazgeçilmez yapıyor. Kendinizi ifade edebilmenin çağdaş adı Word programı dersek doğru söyleriz. Google üzerinden arayarak bu gerekli indirebilirsiniz.

Microsoft Word 2003 bağlantısını kullanarak programı bilgisayarınıza indirebilmeniz daha kolaydır.

Microsoft Word Kullanımı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir