Microsoft XBOX One S Modeli Duyuruldu, İşte Teknik Detayları

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Dünya üzerindeki PlayStation tutkusunu kırmayı ve kendi Pazar payını yükseltmeyi amaçlayan Microsoft firması XBOX One S serisini duyurdu.

Önceki One serisinden farklı olarak daha başarılı bir kasa yapısı sunan Microsoft firması aynı zamanda 4K Video Çıkışı ile birlikte son dönemde satışı yapılan üst seri TV modellerine daha başarılı görüntü vermeyi amaçlıyor.

Dilerseniz hızlı bir şekilde XBOX One serisi ile XBOX One S serisi arasında nelerin değiştiğine bir bakalım.

 

Xbox One S Ultra HD Görüntü
Xbox One S Ultra HD Görüntü

 

%40 Daha Küçük Kasa

Xbox 360 ve Xbox One serisi Oyun Konsolu Kasalarının hantal yapısını gören Microsoft firması One S serisi için %40 daha küçük bir kasa yapısı tercih etmiş durumda.

Yenilenen kasa yapısının oldukça şık durduğunu söylemeye gerek yok sanırım. Zaten görsellerde de bu durum ortada.

 

Xbox One Kasa Tasarımı
Xbox One Kasa Tasarımı

 

4K Video Çıkışı ve HDR Desteği

Özellikle yeni çıkacak Yüksek Çözünürlük içeren oyunları oynarken , 4K Çözünürlükteki filmleri ve videoları seyrederken artık Xbox One S serisi ile daha başarılı bir performans alacaksınız.

4K – Ultra HD Çözünürlük sunan bir TV serisi satın aldı iseniz bu durumda hem Oyun hem de Film zevki katlanacak.

Şu an satışta olan Gears of War 4 ve Forza Horizon 3 gibi oyunlarda dahil olmak üzere çıkacak HDR Destekli, 4K Kalitesindeki oyunları daha zengin, daha parlak renklerin keyfini çıkararak oynayabileceksiniz.

Açık renkler ile koyu renkler arasında daha yüksek kontrast oranı sağlayan Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme teknolojisi oyunlarınızın gerçek görsel derinliğini ortaya çıkarıyor.

Ayrıca 4K – UHD içerikleri Netflix ve Amazon Video ile video platformları çevrimiçi olarak izleyebilir ve Ultra HD Blu-ray filmleri Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme ile göz alıcı görsel kalitede izleyebilirsiniz.

 

Microsoft Xbox Oyun Kolu
Microsoft Xbox Oyun Kolu

 

2 TB Boyutundaki Yüksek Depolama Alanı

Büyük ihtimalle 500 GB ve 1 TB Boyutlarında da ürün üretecek olan Microsoft firması 2 TB boyutuna sahip bir modeli de satışa sunacak.

Bu sayede ekstra bir depolama alanına ihtiyaç duymadan Xbox One S serisi ile birçok oyunu, filmi ve videoyu sorunsuz olarak cihaz içerisinde depolayabileceksiniz.

 

Genişletilmiş Kablosuz Kol Kullanım Alanı

Daha önceki serilerde kullanılan Kablosuz Oyun Kolunu ve Tasarımını pek fazla değiştirmek istemeyen Microsoft firması sadece Çekim Alanını biraz daha genişletmiş durumda.

5 metre gibi bir çekim alanı sunan Xbox One S Kablosuz Oyun Kolunu ayrıca Bluetooth bağlantısı ile Bilgisayarlar üzerinden de kullanabilmeniz mümkün. Yani bilgisayardaki oyunları da bu kol ile oynayabilirsiniz.

Ayrıca ürünle beraber Dik Stant verecek olan firma Xbox One S serisinin şık bir duruşla Dik olarak TV yanında yer almasını sağlamış olacak.

 

XBOX One S Görüntü Kalitesic
XBOX One S Görüntü Kalitesi

 

Satışlar Ağustos Ayında Başlayacak

Duyurulduktan sonra sene sonuna doğru Türkiye pazarında satışına başlanması beklenilen One S serisinin Microsoft Türkiye tarafından Dünya İle Aynı Anda Ülkemizde de satışa sunacağı belirtildi.

Bu kapsamda da Xbox One S serisi 2016 Ağustos ayından itibaren Türkiye pazarında satışta olacak.

Satış fiyatının ise 2 TB olan model için 1.500 TL – 2.000 TL arasında bir konumda olması bekleniyor. Tabi ki dolar kurunun o zamanki yapısı da bu durumu etkileyecektir.

 

Microsoft XBOX One S Modeli Duyuruldu, İşte Teknik Detayları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir