Microsoft Yeni Adımı İle Android ve İOS’dan Pay Alabilir mi?

Microsoft Yeni Adımı İle Android ve İOS’dan Pay Alabilir mi?
Microsoft Yeni Adımı İle Android ve İOS’dan Pay Alabilir mi?kia

Microsoft bu alımdan sonra Windows Phone 8 İşletim Sistemi için iyi bir satış kaynağı bulmuş oldu ve rakibi olan Samsung firmasına bazı reklam ve laf oyunları ile yüklenmeye başladı.

Ancak Microsoft firmasının kullanıcılar gözünde pek de iyi bir yere sahip olmadığı gerçeği var.

Yeni bir işletim sistemi olması sebebiyle Windows Phone 8 İşletim Sistemine güven tam anlamıyla oturmuş değil. Bunun yanında Bilgisayar sürümlerinde kullanıcıları zorlayan Windows 8 İşletim Sistemine karşı birde ön yargı mevcut. Yetersiz uygulama sayısı ise söylemeye gerek bile olmayan ana unsurlardan birisi.

Buna rağmen Microsoft bu alımdan sonra patlama yapacağından oldukça emin. Sağa sola göndermelerde yapmaya başlayan Microsoft firması pazardaki payı neredeyse sıfıra inmiş olan Nokia Kalıntıları ile bakalım neler yapabilecek.

Nokia Asha ve Nokia Lumia isim haklarını alan ve yakın dönemde sadece Microsoft Surface olarak pazarda boy göstermeye hazırlanan firma her ne kadar kendisine Android ve İOS İşletim Sistemlerini hedef olarak seçmiş olsa da önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde başarılı bir rekabet ortamına ulaşması açıkçası zor görünüyor.

 

Microsoft Yeni Adımı İle Android ve İOS’dan Pay Alabilir mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir