Microsoft’tan Alt Segmente Yönelik Çift SIM Kartlı Yeni Model Lumia 540

Microsoft’tan Alt Segmente Yönelik Çift SIM Kartlı Yeni Model Lumia 540

 

 

Teknoloji devi Microsoft yaptığı açıklama ile herkesin rahatça alabileceği alt segment bir telefon modelini satışa çıkaracaklarını ve çift sım kart desteği olacağını bildirdi. Beş inç ekranı ve 720p desteklemesi ile öne çıkacak lumia 540 her kesimden kullanıcının rahatlıkla alabileceği uygun fiyatla satılacak.

Windows 10 tamamlanana kadar amiral gemi niteliğinde bir cihaz tanıtmayacağını duyuran Microsoft; daha geniş kitleye hitap edebilmek adında giriş segmentinde uygun fiyatlı cihazlar ortaya koymaya devam ediyor. Fiyat olarak oldukça uygun olan, ancak bazı kısıtlanan özellikler ve küçük sorunları nedeniyle istenen rakamlara ulaşamayan Lumia 535’in üst modeli Lumia 540 Dual-SIM bugün tanıtıldı. Pil, ekran ve kamerada yenilikler yapılan Lumia 540’ın özellik listesi şu şekilde;Windows Phone 8.1 Lumia Denim; Windows 10’a hazır, 5 inç HD ekran (1280 x 720, 16:9), 294ppi,2200 mAH değiştirilebilir batarya, 1.2 ghz dört çekirdekli Snapdragon 200 işlemci, 8MP; AF, LED flaşlı ana kamera, 5MP geniş açılı öz çekim kamerası, 1GB RAM, 8GB Dahili depolama, 128GB’a kadar yükseltilebilir MicroSD hafıza kartı desteği, 144 x 73.69 x 9.35 mm, 152g olacak. Mayıs başında Hindistan, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik için satışa sunulacak olan Lumia 540 Dual-SIM yaklaşık olarak 150 dolar fiyatı ile geliyor.

Arka ve ön yüzünde kameraları olan telefonun 5 mp çözünürlük özelliği taşıyan selfie kamerası ve lumıa selfie uygulaması ile beraber geleceğini de selfie çekenlere çok kolaylık sağlayıcı kesin. Sim kartların çok daha kolay kontrol edilmesini de sağlayan aynı zamanda her karta ayrı numara kayıt edebilme her iki sim için birbirine çağrı yönlendirme yapabilmesi de mümkün olacak.

Kaynak : http://windowsphonehaber.com/microsoft-lumia-540-dual-sim-tanitildi.htm#arvlbdata

adresinden alınmıştır.

Microsoft’tan Alt Segmente Yönelik Çift SIM Kartlı Yeni Model Lumia 540

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir