Microsoft’un Akıllı Saatiyle Alakalı Yeni Sızıntılar

Microsoft kanadı tarafından Windows Phone 8.1 ile birlikte çalışacak bir Akıllı Saat çalışması devam ediyor. Ürünle alakalı yeni bilgilerde pazara sızmayı sürdürüyor.

Sızan ilk bilgiler ile neredeyse kesin bir hal alan Microsoft Akıllı Saat serisiyle alakalı yeni gelen bilgilere göre firma Ekim 2014 gibi saati resmi olarak tanıtacak ve Lumia markası altında satışa sunacak.

Peki Microsoft Lumia Akıllı Saat ailesi kullanıcılara nasıl bir Akıllı Saat Deneyimi sunuyor olacak?

 

Microsoft’un Akıllı Saatiyle Alakalı Yeni Sızıntılar
Microsoft’un Akıllı Saatiyle Alakalı Yeni Sızıntılar

 

Microsoft Akıllı Saatleri Her İşletim Sistemini Destekliyor

Android veya İOS Platformuna sahip bir Akıllı Saat genellikle sadece kendi işletim sisteminde aktif olarak çalışırken gelen ilk haberlere göre Microsoft Lumia Akıllı Saat ailesi Windows Phone desteğinin yanında Android ve İOS İşletim Sistemlerine de destek sunacak ve kullanılabilir olacak.

Sızdırılan bilgiler ışığında “Çapraz Platform” adı verilen bir sisteme sahip olması beklenilen ürünün bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedeflediği, satış rakamlarını da bu destek ile arttıracağı gelen haberler arasında.

 

11 Farklı Sensör ve İncecik Bir Tasarım

Pazardaki Akıllı Saat modellerinden çok daha ince bir tasarıma sahip olması beklenilen Microsoft Lumia Akıllı Saat serisinin 11 farklı sensör ile donatılması ve birçok farklı özelliği ve detayı bünyesinde barındırması bekleniyor.

İşletim Sistemi hakkında herhangi bir bilgi verilmese de Microsoft firmasının bu seride Android ya da İOS kullanmayacağı, Windows Phone 8.1 üzerinde bazı değişiklikler yaparak bu işletim sistemini kullanacağı beklentisi yüksek.

 

Pazardaki Akıllı Saat Payını Yükseltebilir

Çapraz Platform adı verilen ve her cihaz tarafından desteklenen bir Lumia Akıllı Saat serisi pazardaki Akıllı Saat Satışlarını yükseltecektir.

Sadece Modele Bağımlı bir ürün almak istemediği için bu tarz ürünlere uzak duranlarda bu durum neticesinde Microsoft Lumia Akıllı Saat serisine yönlenebilirler.

Bunun yanında firmanın bu tarzda bir adım atması şuan Google tarafından başlatılan Android Wear İşletim Sistemine de ters etki yapacaktır.

Android 4.3 ve Üstü platformları destekleyecek olan Android Wear İşletim Sisteminin desteği dışında kalan serilere Microsoft Lumia Akıllı Saat serileri çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilecek gibi görünüyor.

 

Microsoft’un Akıllı Saatiyle Alakalı Yeni Sızıntılar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir