Migros ve MacroCenter Şubelerinden GönderAl İle Para Transferi Yapılabilecek

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

GönderAl Ödeme Hizmetleri ile işbirliğine giden Migros artık Migros, 5M, MigrosJet ve MacroCenter mağazalarından farklı mağazalardaki müşterilerine Para Transferi gerçekleştirebilecek.

Para Transferi işlemleri mağazaların açık oldukları saatler içinde, mağaza içinde bulunan transfer noktalarından gerçekleştirilebilecek ve 1-2 dakika içinde belirlenen noktadaki müşteriye transfer gerçekleşmiş olacak.

İşbirliği kapsamında 1 TL ile 2.000 TL arasındaki transferler Migros, 5M, MigrosJet ve MacroCenter mağazaları üzerinden yapılabilecek. 2.000 TL ile 7.000 TL arasında ki işlemler ise 81 ilde bulunan 450 Migros Mağazası üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Ayrıca seçili 450 mağaza üzerinden dileyen müşteriler IBAN Numarasına da para transferi gerçekleştirebilecek.

 

GönderAl - Migros

 

Transfer Tutarı Nakit Alınacak, Transfer Ücreti İçin Seçenekler Mevcut

Mağazalardan yapılacak olan işlemlerde karşı tarafa aktarılacak olan para müşteriden Nakit olarak alınacak.

Yani bir başka mağazadaki bir tanıdığına 1.000 TL göndermek isteyen bir müşteri bu rakamı transfer bankosuna Nakit olarak verecek.

GönderAl ve Migros tarafından belirlenen İşlem Ücreti ise müşteriden Nakit, Kredi Kartı veya Money üzerinden tahsil edilebilecek.

 

Para Transferi Nasıl Yapılır?

 

  • GönderAl Logolu Migros veya Macro Center mağazasına gidilir,
  • Kimlik belgenizi bankodaki görevliye iletiniz.
  • Göndereceğiniz tutarı belirtiniz.
  • Telefonunuza gelen SMS’i bankodaki görevliye iletiniz.
  • İşlem tamamlanmıştır.

 

Para Alım İşlemi Nasıl Yapılır?

 

  • GönderAl Logolu Migros veya Macro Center mağazasına gidilir,
  • Kimlik belgenizi bankodaki görevliye iletiniz.
  • Göndericiden alacağınız Referans Numarasını görevliye iletiniz.
  • Telefonunuza gelen SMS’i bankodaki görevliye iletiniz.
  • İşlem tamamlanmıştır.

 

Alt Gönderim Limiti Üst Gönderim Limiti İşlem Ücreti
0,00 TL 100,00 TL 8,00 TL
101,00 TL 250,00 TL 16,00 TL
251,00 TL 500,00 TL 17,00 TL
501,00 TL 1000,00 TL 24,00 TL
1.001,00 TL 5.000,00 TL 30,00 TL
5.001,00 TL 7.000,00 TL 40,00 TL

 

Migros Ödeme Noktaları

 

“Mağazalar Açıksa Para Transferi Mümkün”

Migros Ticaret A.Ş. Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Kerim Tatlıcı, “Bu yeni hizmetlerle mağazalarımız sadece alışveriş yapılan noktalar olmanın ötesine geçti. Müşterilerimizin günlük yaşamlarındaki tüm ihtiyaçlarını mağazalarımızdan gerçekleştirmesine olanak sağlayacak bu ve benzeri iş birliklerini gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Kerim Tatlıcı’nın yaptığı açıklamaya göre, Türkiye’nin 81 ilinde bulunan Migros, 5M, Migros Jet ve MacroCenter şubelerinin herhangi birinden gönderilen para, yine Türkiye’nin tüm illerinde bulunan Migros mağazalarının herhangi birinden alınabiliyor.

2018 yılı verilerine göre Türkiye’de banka hesabı olmayan 25 milyon kişinin bulunduğunu kaydeden Tatlıcı, “Banka hesapları üzerinden yapılan para transferlerinde müşteriler zamanla ilgili kısıtlamalara takılabiliyor, ancak Migros’ta bu işlem, Migros’un çalışma saatlerine göre düzenleniyor” diye konuştu.

GönderAl Ödeme Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Funda Taboğlu, perakende zincirlerinde para transferi işlemlerini yıllardır izlediklerini belirterek, “Migros ile uzun süren bir çalışma sonucunda çok etkin bir altyapı kurduk. İşlemler bütün Migros kasalarından 1-2 dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebiliyor” dedi.

 

Mobil Uygulamada Hazırlanıyor

Başlayacak olan bu işbirliği sonrasında ciddi bir mali akışın da kontrol edilebilmesi, tüketici bazında hesap işlemlerinin takip edilebilmesi için GönderAl Ödeme Hizmetleri tarafından Mobil Uygulamalar da hazırlanmaya başlanmış durumda.

Bu kapsamda yakın dönemde Migros dışında ülkemizde yaygın satış noktasına sahip olan BİM – A101 – ŞOK gibi mağazaların da gerek GönderAl gerekse de farklı finans kurumları ile birlikte Para Transferi işine girmesini beklemek yanlış olmayacaktır.

Artacak olan bu Banka Dışı Transfer süreçleri sonrasında Bankaların bu sürece nasıl müdahil olacakları, tüketicilere ne gibi imkânlar sunacakları ise şu aşamada bir soru işareti.

Migros ve MacroCenter Şubelerinden GönderAl İle Para Transferi Yapılabilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir