Millenicom İnternet Paketlerinden AKN’yi (Adil Kullanım Noktası) Kaldırdığını Duyurdu

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

BTK tarafından alınan AKN’yi Kaldırma Süresi dolmadan AKN’yi mevcut tüm paketlerinden kaldıran firmalardan bir tanesi de Millenicom oldu.

BTK tarafından geçtiğimiz yıl alınan bir kararla 31 Aralık 2018 tarihinden sonra Adil Kullanım Kotası ya da Adil Kullanım Noktası olarak adlandırılan limitlerin kaldırılması kararlaştırılmıştı.

Bu alanda büyük çaplı İnternet Servis Sağlayıcısı olarak hizmet veren firmalardan henüz net adımlar gelmemiş olsa da Alternatif Telekom Sektörü olarak adlandırılan, nispeten daha düşük müşteriye sahip firmalardan Olumlu Adımlar gelmeye başladı.

Bu kapsamda da Millenicom isimli İnternet Servis Sağlayıcısı 1 Aralık 2018 tarihinden itibaren Adil Kullanım Noktası – AKN’yi kaldırdığını açıkladı.

 

Kotasız İnternet - Millenicom

 

Son 1 Yıldır Kotasız Paketlere Ağırlık Verdik

Son bir yıldır AKN’siz paketlere ağırlık vererek alternatif telekom sektörüne öncülük ettiklerini söyleyen Millenicom Bireysel Pazarlama Direktörü Alper Karaer, “BTK tarafından belirlenen sürenin dolmasını beklemeden müşterilerimizi AKN’siz paketlere geçirerek internette sınırları kaldırdık” dedi.

Abonelerine en iyi müşteri deneyimi sunma hedefiyle kaliteli, dinamik ve hızlı hizmet vermeye odaklandıklarını söyleyen Millenicom Bireysel Pazarlama Direktörü Alper Karaer, AKN uygulamasını kaldırmalarına ilişkin bilgi verdi. ‘Gerçek Sınırsız’ paketiyle birlikte bir yılı aşkın süredir AKN’yi kaldırdıklarını ifade eden Karaer, “Abonelerimiz AKN’siz paketimize büyük ilgi gösteriyordu ve yeni abonelerimizin çok büyük bir kısmı da bu paketi tercih ediyordu. 1 Aralık Cumartesi gününden itibaren AKN’li paket kullanan abonelerimizi ve yeni abonelerimizi AKN’siz paketlere geçirdik. BTK tarafından belirlenen sürenin dolmasını beklemeden böyle bir adım atarak sektöre bir kez daha öncülük ettiğimiz için mutluyuz” dedi.

 

Tek İstisna Avantajlı İnternet Kampanyası

Avantajlı İnternet Kampanyası haricindeki tüm paketlerinin AKN’siz olduğunun altını çizen Karaer, “BTK’nın geçtiğimiz yıllarda başlattığı ve tüm telekom şirketlerinin günümüzde de sürdürdüğü ‘İnternetsiz Ev Kalmasın’ kampanyası kapsamında abonelerimize sunduğumuz 4 Mbps’ye kadar 40 GB / 4 Mbps’ye kadar 20 GB internet paketlerimizde AKN sınırı bulunuyor. Kampanya ile 39,90 TL’ye 4 Mbps’ye kadar 40 GB AKN’li internet sunuyoruz. Yeni abonelerimizin de yararlanabileceği bu kampanya dışındaki tüm paketlerimizden AKN’yi kaldırdık” diye konuştu.

 

Millenicom

 

AKN (Adil Kullanım Noktası) veya AKK (Adil Kullanım Kotası) Nedir?

AKN (Adil Kullanım Noktası) – AKK (Adil Kullanım Kotası), internet kullanıcılarının veri aktarım limitini aşması halinde bağlantı hızlarının düşürülmesine neden olan uygulamadır. Adil kullanım noktasını aşan kullanıcıların internet hızları, bir sonraki fatura kesim tarihine kadar Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından belirlenen DSL bağlantı hızına düşürülür.

 

Millenicom Türkiye Kimdir? Ne Zaman Kurulmuştur?

Millenicom Türkiye, kurulduğu 2004 yılından bu yana hem bireysel hem kurumsal müşterilerine tek elden bütünleşik telekom ve iletişim hizmetleri sunmaktadır.

Bireysel kullanıcılara ADSL, sabit telefon ve hem Türk Telekom hem Superonline altyapılarını kullanabilen Türkiye çapında çok geniş kapsamlı bir fiber ağ ile hizmet verirken, kurumsal kullanıcılara da sabit telefon, internet ve iş kalitesini yükselten, uygun fiyat seçenekli, hayat kolaylaştırıcı Bulut çözümler ile ulaşmaktadır.

Teknoloji temelli ürünleri müşteri odaklı hizmetlere dönüştüren Millenicom Türkiye, en iyi müşteri deneyimi sunma hedefiyle kaliteli, dinamik ve hızlı hizmet vererek, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine anında cevap vermektedir.

2016 yılı başında hisseleri EWE Turkey Holding tarafından %100 satın alınan Millenicom Türkiye; EWE AG’nin enerji ve telekomünikasyon alanındaki zengin uluslararası deneyimini Türkiye’deki yerel uzmanlığıyla birleştirerek; müşteri memnuniyetini daima ön planda tutan faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

Millenicom İnternet Paketlerinden AKN’yi (Adil Kullanım Noktası) Kaldırdığını Duyurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir