Pasaport Kayıt İşlemleriMiracast Özelliği Windows Phone 8.1 ’li Yeni Cihazlarda Kullanılabilecek

Miracast Özelliği Windows Phone 8.1 ’li Yeni Cihazlarda Kullanılabilecek

Windows Phone 8 İşletim Sistemi ile pazara çıkan ürünlerde MHL/HDMI Desteğinin olmaması sebebiyle Windows Phone 8.1 ile gelecek olan Miracast özelliği oldukça önemli bir konuma yerleşti. Ancak gelecek olan bu özelliğin alt modellerde çalışmayacak olması eski Windows Phone 8 İşletim Sistemine sahip modeller için bir yenilik detirmeyecek. Hem Donanım hem de Yazılım desteği isteyen Miracast […]


Windows Phone 8 İşletim Sistemi ile pazara çıkan ürünlerde MHL/HDMI Desteğinin olmaması sebebiyle ile gelecek olan Miracast özelliği oldukça önemli bir konuma yerleşti.

Ancak gelecek olan bu özelliğin alt modellerde çalışmayacak olması eski Windows Phone 8 İşletim Sistemine sahip modeller için bir yenilik detirmeyecek.

Hem Donanım hem de Yazılım desteği isteyen Miracast şu aşamada pazara sürülen Nokia Lumia 1520 ve Nokia Lumia 930 ICON modeli ile çalışabilir durumda Diğer modellerde ise ne yazık ki Miracast Donanımsal Desteği mevcut değil.

Microsoft tarafından programcıların incelemesine sunulan Developer Preview sürümünde yazılımsal olan Miracast Özelliğinin bulunmadığı, ancak Microsoft kanadının Kesin Sürüme kadar yazılıma Miracast Desteğini ekleyeceği gelen bilgiler arasında.

  Microsoft Lumia Serisine Çift Sim Kart Destekli Bir Model Katacak
Miracast Özelliği Windows Phone 8.1 ’li Yeni Cihazlarda Kullanılabilecek
Miracast Özelliği ’li Yeni Cihazlarda Kullanılabilecek

 

Miracast Özelliği Nedir?

Miracast, bilgisayarınızın ekranını yine Miracast’ı destekleyen TV’lere, projektörlere ve akış yapılan medya yürütücülere yansıtmak için kullanabileceği kablosuz bir teknolojidir. Bu teknolojiyi kullanarak bilgisayarınızda yaptıklarınızı paylaşabilir, bir slayt gösterisi sunabilir veya sevdiğiniz oyunu daha büyük bir ekranda bile oynayabilirsiniz.

 

Windows Phone 8.1 İle Gelen Miracast Ne Sunacak?

Mobil Cihazlarında TV Bağlantısı noktasında hiçbir destek sunmayan Microsoft firması WP 8.1 İşletim Sisteminde artık kullanıcıların TV ile bağlantı sağlamasını da amaçlıyor.

Bu sebeple de yeni nesil cihazlarda kullandığı Miracast isimli Kablosuz Bağlantı Protokolünü mobil cihazlara entegre etmeye başlıyor.

Bu sayede Windows Phone 8.1 İşletim Sistemine sahip ve Donanımsal olarak destekleyen ürünlerle Miracast Özelliği üzerinden Yeni Nesil TV Modellerine Kablosuz olarak bağlanabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status