Pasaport Kayıt İşlemleriMobil Cephede Asus ZenFone Serisi 2016’da Çok Daha İddialı

Mobil Cephede Asus ZenFone Serisi 2016’da Çok Daha İddialı

2014 ve 2015 yıllarında Asus ZenFone serisi ile kendisinin bile beklemediği bir çıkış yakalayınca Asus firmasının 2016 beklentileri yükselmeye başladı. Asus ZenFone 6, Asus ZenFone 5 ve Asus ZenFone 4 modelleri ile Türkiye Pazarına giriş yapan ve bir anda pazarın en fazla aranılan cihazlarına sahip olan Asus aynı başarıyı Yurtdışı satışlarında da göstermişti. Hemen sonrasında […]


2014 ve 2015 yıllarında ZenFone serisi ile kendisinin bile beklemediği bir çıkış yakalayınca firmasının 2016 beklentileri yükselmeye başladı.

, ve ZenFone 4 modelleri ile Türkiye Pazarına giriş yapan ve bir anda pazarın en fazla aranılan cihazlarına sahip olan Asus aynı başarıyı Yurtdışı satışlarında da göstermişti.

Hemen sonrasında pazara sürülen serisi ise 4 GB’lık Ram Belleği ile pazardaki Fiyat/Performans liderlerinden birisi olmayı başarmıştı.

Bu başarıların ardından pazara sürülen Laser, Deluxe, Selfie gibi modellerde tutulunca 2016 yılı Asus için daha önemli bir hale geldi.

 

Asus ZenFone 2 Lansman,
Lansman,

 

2015 Yılının 9 Ayında 13.5 Milyon ZenFone

Asus CEO’su Jerry SHEN tarafından DigiTimes’a verilen demeçte 2015 yılının Ocak ayı ile Eylül ayı arasında serisinden 13.5 Milyon adet satılmış.

Son çeyrekteki beklentiler ise 7 milyona yakın Asus ZenFone modelinin satılması ve Asus ZenFone Akıllı Telefon Ailesinin 2015 yılını 20 Milyon adedin üstünde tamamlaması yönünde.

 

2016 Yılı Hedefi 40 Milyon Telefon

2015 yılını 20 – 20.5 Milyon bandında kapatmak isteyen Asus firması 2016 yılında ise satışları 2 katına çıkarmayı amaçlıyor.

Buna göre 2016 yılı Asus ZenFone serisi satışları modeli ve Asus ZenFone Max gibi modellerin pazara çıkması ile 40 Milyon Adet bandına ulaşacak.

Bu rakamlara ulaşması durumunda Asus firmasının pazardaki önemli Akıllı Telefon Firmalarından birisi haline gelmesi ve bir dönemin en büyükleri olan BlackBerry ve Motorola gibi birçok firmayı geride bırakması söz konusu olacaktır.

 

Asus Türkiye

 

2016 Yılında İşlemci Yapısı SnapDragon Olacak

Asus CEO’su Shen tarafından yapılan açıklamalara göre 2015 yılında satışı yapılan cihazların %80’lik kısmı Intel ve SnapDragon işlemci ailesine sahip yapılan kullanan modeller olurken %20’lik kısmı ise MediaTek firmasının işlemcilerine sahip modeller oldu.

2016 yılında ise Asus firmasının biraz daha Qualcomm SnapDragon firmasına yakın ilerlemesi ve pazara sürülecek olan SnapDragon 820 serisi işlemciyi ZenFone 3 modelinde kullanması bekleniyor.

Bu arada firmanın Intel İşlemci Ailesi ile yaptığı çalışmalarda devam edecek gibi görünüyor. Bu anlamda da bir kopmanın yaşanması beklenmiyor.

 

  Asus ZenFone 5 Kullanıcı Yorumları - Soru, Sorun, Şikâyet ve Öneriler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status