Mobil Hat – GSM Abonelikleri e-Devlet Üzerinden Yapılabilecek

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından duyurusu yapılan yeni e-Devlet Hizmeti ile Mobil Hat – GSM Abonelikleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

27 Mart tarihi itibari ile hayata geçen yeni servis ile birlikte ilk etapta Turkcell ve Türk Telekom firmalarının GSM Abonelik işlemleri e-Devlet üzerinden aktif hale getirilmiş oldu.

İlerleyen günlerde sisteme Vodafone firmasının da dahil olması ve ülkemizde faaliyet gösteren 3 firmanın da e-Devlet üzerinden Online Abonelik Hizmeti sunması bekleniyor.

 

e-devlet - turkiye.gov.tr

 

Başvuru Süreci İçin Elektronik İmza Şart

e-Devlet üzerinden Mobil Abonelik İşlemi yapabilmeniz için Elektronik İmza sistemini kullanıyor olmanız ve bir e-İmza’ya sahip olmanız gerekiyor.

Aksi durumda işlemleri Online olarak e-Devlet üzerinden yapamıyorsunuz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra sistem size boştaki bazı numaraları öneriyor ve siz o numaralar arasından istediğiniz seçiyorsunuz. Akabinde de firmanın sunmuş olduğu tarifelere bakabiliyor, aralarından istediğinizi seçebiliyorsunuz.

Ancak işlem sonunda kullanıcıların teslim alması gereken Sim Kartların nasıl teslim edileceği ile alakalı şu aşamada bir açıklama yok.

Muhtemelen sistem sizi en yakın Turkcell veya Türk Telekom satış şubesine yönlendirecek veya firma tarafından adresinize bir sim kart gönderimi sağlanacak.

Her iki durumda da sistem üzerinden yapılan başvurularda hattın hemen aktife geçmesi durumu söz konusu olamayacak.

İlerleyen dönemde e-Sim Teknolojisinin ülkemizde kullanılmaya başlaması ile temel olarak yaşanan bu Sim Kart Sorunu da ortadan kalkacaktır.

 

Mobil Hat - GSM Abonelikleri e-Devlet Üzerinden Yapılabilecek Mobil Hat - GSM Abonelikleri e-Devlet Üzerinden Yapılabilecek Mobil Hat - GSM Abonelikleri e-Devlet Üzerinden Yapılabilecek

Mobil Hat – GSM Abonelikleri e-Devlet Üzerinden Yapılabilecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir