Mobil İnternet Bağlantı Hızları Dünya Genelinde Artıyor, Türkiye’de Ortalamanın Altında

Mobil İnternet Bağlantı Hızları Dünya Genelinde Artıyor, Türkiye’de Ortalamanın Altında

İnternet Bağlantı Hızlarının Mobil sektörde hızla artmaya başladığı zaten bilinen bir gerçek. Önce 3G sonrasında 4G ve 4.5G derken artık dünya üzerinden 5G sistemleri konuşulmaya başlandı bile. ABD Merkezli bir internet sunucusu olan Akamai şirketi tarafından hazırlanan yıllık rapora göre 2016 yılında Dünya Genelindeki ortalama bağlantı hızı %12 artış göstererek saniyede 6,9 Mbps seviyesine çıktı. […]


İnternet Bağlantı Hızlarının Mobil sektörde hızla artmaya başladığı zaten bilinen bir gerçek. Önce 3G sonrasında 4G ve 4.5G derken artık dünya üzerinden 5G sistemleri konuşulmaya başlandı bile.

ABD Merkezli bir internet sunucusu olan Akamai şirketi tarafından hazırlanan yıllık rapora göre 2016 yılında Dünya Genelindeki ortalama bağlantı hızı %12 artış göstererek saniyede 6,9 Mbps seviyesine çıktı.

Avrupa’da bulunan Birleşik Krallık yani İngiltere ortalama olarak 27,9 Mbps hız ile en yüksek ortalamaya sahip iken hemen arkasından 19.4 Mbps ile Belçika ve 65,7 Mbps ortalama ile Almanya takip ediyor.

 

Türkiye Ortalamaların Altında, ABD’nin Üstünde

Hazırlanan rapora Türkiye’de ortalama mobil bağlantı hızı 6.4 Mbps ile Dünya Ortalamanın biraz altında kalmış durumda.

Ancak asıl işin ilginç tarafı Amerika Birleşik Devletlerindeki bağlantı hızının ortalama 5.1 Mbps seviyesinde kalması.

Türkiye’de en hızlı Mobil Bağlantı Hızı 76,9 Mbps olarak ölçülürken bu hız ABD için 19,8 Mbps olarak ölçümlenmiş durumda.

Ülkemizdeki ortalamaların özellikle Nisan 2016 ile hayatımıza giren 4.5G Bağlantı Teknoloji sayesinde artış gösterdiğini belirtmek gerek.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status