Pasaport Kayıt İşlemleriMobil Reklam Yatırımları Neredeyse İki Katına Çıktı!

Mobil Reklam Yatırımları Neredeyse İki Katına Çıktı!

2015 yılında 39 milyar euroya yaklaşan mobil reklam yatırımları, geçtiğimiz yıl %60’tan fazla bir artış göstererek 63 milyar euroya ulaştı. Geçtiğimiz günlerde Facebook Messenger’ın da reklam yayınlayacağını açıklamasının üzerinde çok zaman geçmemişken çok çarpıcı bir rapor yayınlandı. IAB Avrupa, IAB ABD ve IHS Markit tarafından yayınlanan Global Mobil Reklam Yatırımları Raporu’nda yer alan bilgilere göre mobil […]


2015 yılında 39 milyar euroya yaklaşan reklam yatırımları, geçtiğimiz yıl %60’tan fazla bir artış göstererek 63 milyar euroya ulaştı.

Geçtiğimiz günlerde Facebook Messenger’ın da reklam yayınlayacağını açıklamasının üzerinde çok zaman geçmemişken çok çarpıcı bir rapor yayınlandı. IAB Avrupa, IAB ABD ve IHS Markit tarafından yayınlanan Global Reklam Yatırımları Raporu’nda yer alan bilgilere göre reklam yatırımları %60’ın üzerinde bir artış sergileyerek 63 milyar euroya ulaştı.

TV, radyo ve gazete kullanımının günden güne azalması, sosyal medya ve internetin ise müthiş bir hızla herkes tarafından ulaşılabilir olması reklam piyasasının da çizgisini tamamiyle değiştirdi. Eskiden ortalama bir kitle belirleyip ona göre TV ve gazete üzerinden yapılan reklamlar artık yerini kişiselleştirilmiş reklamlara bıraktı. Özellikle GoogleAds tarama bilgilerinizi kullanarak hoşunuza gidecek veya ihtiyacınız olan ürünlerin reklamını siz o an hangi sitede olursanız olun size ulaştırabiliyor.

  Mobil Uygulama Pazarı Hızla Büyümeye Devam Ediyor

Facebook’un Messenger üzerinden reklam yayınlayacağını açıklamasına rağmen raporda mesajlaşma uygulamalarında yapılan reklamlar için ayrılan yatırım bütçesinin düşürüldüğü göze çarpıyor.

Yine rapora göre reklam yatırımlarının en çok yapıldığı bölge yüzde 46 ile Kuzey Amerika. Asya-Pasifik, Kuzey Amerika’yı yüzde 33 ile takip ederken üçüncü sırada yüzde 19 ile Avrupa bulunuyor. Ortadoğu, Afrika ve Latin Amerika ise toplamda bu yatırımın sadece yüzde 2’lik kısmı gerçekleşiyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status