Pasaport Kayıt İşlemleriMobil Uygulama Pazarı Hızla Büyümeye Devam Ediyor

Mobil Uygulama Pazarı Hızla Büyümeye Devam Ediyor

Bilgisayar kullanımının yavaş yavaş Mobil Cihaz Kullanımıma kaymaya başlaması ile birlikte Mobil Uygulama Pazarı da ciddi bir büyüme içerine girmeye başladı. Bu büyüme ile birlikte Bilgisayar Yazılımlarının satışında da kademeli olarak bir daralma yaşanmaya başlanmış durumda.


Bilgisayar kullanımının yavaş yavaş Mobil Cihaz Kullanımıma kaymaya başlaması ile birlikte Mobil Uygulama Pazarı da ciddi bir büyüme içerine girmeye başladı. Bu büyüme ile birlikte Bilgisayar Yazılımlarının satışında da kademeli olarak bir daralma yaşanmaya başlanmış durumda.

Mobil Uygulama dediğimiz zaman genelde kullanıcıların aklına Mobil Oyunlar geliyor olsa da bu sektör geniş bir yelpazede ciddi bir Pazar halini almaya başlamış durumda. Mobil Cihazlarda artık sadece Oyun Oynamanın yanında Video Çekimi, Video Render, Yazılım Geliştirme, Fotoğraf Düzenleme, Ofis Uygulaması Kullanımı gibi birçok işlem yapılabiliyor.

Hatta Samsung firmasının pazara sunduğu ve büyük ihtimalle yakında farklı firmaların da benzer çalışmalarla pazarda yer alacağı Samsung DeX Station gibi cihazlar ile Akıllı Telefonları bir anda Bilgisayara dönüştürmek mümkün hale geliyor.

  Android Cihazlarda Format Sonrası Senkronizasyon Hatasının Çözümü

 

Pazarın Büyüyen İki İşletim Sistemi

Her ne kadar zamanla birçok  Mobil İşletim Sistemi hayatımıza girmiş olsa da günümüzde ciddi anlamda kullanımda olan Android İşletim Sistemi ve IOS İşletim Sistemi pazarın genel hakimi olmuş durumda.

Tizen İşletim Sistemi, Symbian İşletim Sistemi, MeeGo İşletim Sistemi, Bada İşletim Sistemi, BlackBerry İşletim Sistemi ve hatta Windows Mobile İşletim Sistemi pazarda bu iki rakip kadar tutunamadılar.

Arkasında Microsoft firması olmasına rağmen Windows Mobil İşletim Sisteminin pazarda belli bir süre ayakta kalmaya çalışıp sonra süreç dışında kalması da sektörün iki önemli oyuncu üzerinden ilerlemeye devam edeceğinin göstergesi.

İşte bu noktada da Uygulama Geliştiriciler için iki farklı işletim sistemi üzerinden çalışma yapmak daha mantıklı olacaktır.

Buna göre dilerseniz Android uygulamalar geliştirmek, bu uygulamaları Google Play Store üzerinden ücretli ya da ücretsiz olarak kullanıma sunmak, reklamını yapmak ve ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşarak iyi kazançlar elde etmek yoluna başvurabilir veyahut IOS Uygulamalar geliştirerek bunları AppStore üzerinden ücretli veya ücretsiz olarak kullanıma sunmak ve bu uygulamalar üzerinden ciddi bir kazanç elde etmeyi düşünebilirsiniz.

Pazarda gerek ismi duyulmamış geliştiriciler tarafından geliştirilen ve ciddi indirilme rakamlarına ulaşan uygulamalar gerekse de zaten pazarda bilinen üreticilerin Mobil Pazara da yüklenmesi ile ortaya çıkmış uygulamalar karşımıza çıkmaktadır.

Misal Angry Birds ve Flappy Bird gibi oyunlar sıfırdan başlayarak yukarı doğru tırmanırken EA Games veya Nesine gibi uygulamalar ise zaten belli bir kitleye sahip olması sayesinde popüler uygulamalar halini almıştır.

Yani eğer güzel bir uygulama üzerinde çalışıyor iseniz sıfırdan başlamanız ya da bilinir bir firma olmanız sizin için bir fark yaratmayacaktır. Hızlı ve Kolay bir şekilde yükselmeniz ve büyük kazançlar elde etmeniz mümkün olacaktır.

Farklı uygulamalar ile alakalı bilgi almak isterseniz gerek sitemizde bulunan Uygulamalar menüsü altından gerekse de bu alanda hizmet veren sitelerden birisi olan www.pasaindir.com adresini kullanabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status