Mobil Uygulamaların Ortalama Kullanım Ömrü 3 Gün

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Akıllı Telefonların hemen hemen herkesin cebine girmesi ile vazgeçilmez hale gelen Mobil Uygulamaların ortalama kullanım ömürleri 3 gün ile sınırlı.

Silikon Vadisi’nin ünlü analistlerinden birisi olan Andrew Chen kendi sitesi üzerinden uzunca süredir üstünde çalıştığı Mobil Uygulama Analizini yayınladı.

125 Milyon Mobil Cihaz üzerinden yapılan araştırma aslında Akıllı Telefon Kullanıcılarının ne kadar hızlı tükettiğinin de bir göstergesi olabilir.

 [stextbox id=”info”]Facebook Mobil Uygulaması Cihaz Performansını Etkiliyor[/stextbox]

 

Uygulama Kullanımı 3 Gün İle Sınırlı

Yapılan araştırmada 125 Milyon Kullanıcının %77’lik oranının bir uygulamayı kurduktan 3 gün sonra artık o uygulamanın yüzüne bakmadığı görülmüş.

Aynı şekilde 1 ayın sonunda uygulamayı akıllı telefonlarına kuran kullanıcıların %90’lık oranı o uygulamayı artık tamamen akıllarından çıkardığını göstermiş durumda.

%5’lik bir kesimin ise kurdukları uygulamayı düzenli olarak kullandıkları, kullanmayacakları uygulamaları ise sildikleri gözlemlenmiş.

[stextbox id=”info”]Girişimciler İçin Web ve Mobil Uygulama Listesi[/stextbox]

 

Facebook Mobil Uygulaması Cihaz Performansını Etkiliyor

 

Onlarca Uygulamada İzlenmiş

Analize konu olan rakamlar Google Play Store üzerinden indirilebilen, 10.000’den fazla indirme rakamlarına sahip uygulamalar üzerinden 125 Milyon kullanıcı üzerinden yapılmış durumda.

Tabi ki Facebook, Twitter, Instagram gibi belli başlı Sosyal Medya Siteleri ile güncel olarak kullanıcılarına haber ileten haber Siteleri bu analize dahil edilmemiş durumda.

 

Mobil Bankacılık Uygulamaların Şifresiz Giriş Yasaklandı

 

Uygulama Sahipleri Analizlerini İyi Yapmalı

Birçok kullanıcının bir uygulamayı kurduktan sonra işine yarayacak dahi olsa unuttuğunu ve telefonun içine hapsettiği bu araştırmada net olarak görünüyor.

Bu noktada Mobil Uygulama Geliştiricilerinin kendi uygulamalarının analizlerini yapması, unutan kullanıcılara Mail, SMS ya da Bildirimler ile ulaşmalarını öneriyor.

Bu sayede telefonda 3 gün sonra unutulan bir uygulama yerine kullanıcının zihninde devamlı canlı kalan bir uygulama ile daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

 

Mobil İnternet Paketi Kullananlara Müjde!

 

Uygulamalar Batarya Tüketimini Tetikliyor

Aynı şekilde telefonunuza kurduğunuz ancak bir daha dönüp bakmadığınız her uygulamanın, siz hiç açmasanız dahi arka planda güncelleme aldığı, başka verileri okuduğu göz önüne alınırsa Batarya Tüketimi noktasında da size zarar veriyor diyebiliriz

Bu sebeple de eğer bir Akıllı Telefon kullanıcısı iseniz size önerimiz hızlı bir şekilde cihazınızdaki Uygulamaları taramanız ve kullanmadığınız uygulamaları direkt cihazdan kaldırmanız yönünde.

Hem bu sayede hangi uygulamaları kullandığınız, hangilerini kullanmadığınız konusunda da net bir fikir sahibi olabilir, belki de işinize çok yarayacak bir uygulamayı yeniden keşfedebilirsiniz.

Mobil Uygulamaların Ortalama Kullanım Ömrü 3 Gün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir