Motion Stills artık Android’te!

Google firmasının uzun süredir iOS platformunu kullanan kullanıcılar için aktif halde kullanımına izin verdiği Motion Stills uygulaması sonunda Android platformu için de paylaşıldı. Motion Stills uygulaması sayesinde kullanıcılar kolaylıkla GIF oluşturabiliyorlar!

 

GIF animasyonları ve GIF oluşturma uygulamaları uzun süredir bizimle beraberler fakat yıllardır kullanılmıyorlardı. Sosyal medyanın etkisiyle birlikte tekrar popüler hale gelen GIF animasyonları, Google firmasının da dikkatini çekmiş gibi gözüküyor. Geçtiğimiz yıl iOS platformunda aktif hale getirilen Motion Stills uygulaması sonunda Android platformuyla da paylaşıldı.

iPhone ve iPad kullanan insanların Live Photos ile çektikleri hareketli fotoğraflar ile GIF animasyonları yapmayı mümkün kılan Motion Stills uygulaması 1 yılın ardından Android işletim sistemine de eklenmiş oldu.  iOS’taki haline bakınca oldukça farklı bir çalışma prensibiyle karşımıza çıkan Motion Stills uygulaması, maalesef ki GIF oluşturmak için önceden çektiğiniz fotoğrafları kullanmanıza izin vermiyor. Android kullanıcılarının, Boomerang ile oluşturdukları görüntüleri Motion Stills uygulaması ile kaydetmeleri gerekli. Uygulama çekilen bu fotoğrafları sekiz kata kadar hızlandırabilme özelliğine sahip.

Google Play Store üzerinden yayınlanan Motion Stills uygulamasını, mağazadan ulaşabilir ve akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz!

Motion Stills artık Android’te!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir