Motorola Droid RAZR Maxx HD Modelini Tanıttı

Google firması tarafından satın alındıktan sonra biraz daha canlanan ve eski şaşalı günlerine dönüş sinyalleri vermeye başlayan Motorola firması yeni modeli Motorola Droid RAZR Maxx HD yi tanıttı.

Bir anlamda tasarımından ziyade Batarya Gücü ile konuşulmaya başlanılan bu cihaz yakın dönemde pazara çıkacak Akıllı Telefonlar içinde çitayı biraz daha yukarı taşımayı başardı.

3300 mAh lik bir batarya ile gelen cihaz pazarda bulunan birçok 1500 mAh ile 2000 mAh lik ürünlerin neredeyse iki katı bir batarya süresi sağlamayı vaat ediyor.

4.7 İnç 1280*720 piksellik Super Amoled HD /720p) ekran ile gelen cihaz Google firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Eric SCHMİDT tarafından yönetilen bir etkinlik ile duyuruldu. Anlayacağınız üzere Motorola ve tabi ki Google firması bu cihaza oldukça güveniyorlar.

Motorola Droid Razr Maxx HD
Motorola Droid Razr Maxx HD

Şu aşamada üzerinden Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich sürümü bulunan cihaz kısa bir süre sonra Android 4.1 Jelly Bean sürümü ile güncel bir hale getirilecek. Zaten Google Android Güncellemesi noktasında her daim kendi cihazlarını önde tutmayı başarıyor.

1.5 GHz lik Snapdragon S4 Çift Çekirdekli bir işlemci ailesi tercih edilen cihazda 8 MP lik arka kamera, 4G ve NFC desteği ve en önemlisi 3300 mAh lik bataryası ile birlikte geliyor.

Oldukça sağlam bir dış tasarım ve kasa yapısı ile gelen cihaz bir anlamda şarj sorununu da tam olarak halletmemiş olsa da bir miktar daha iyi seviyeye taşımış durumda. Batarya gücüne bağlı olarak cihazda 13 saat boyunca kesintisiz video izlemeniz mümkün.

Henüz resmen açıklamalar yapılmadıysa da bu cihazın ortalama olarak 21 saat gibi bir konuşma süresi sunacağı gibi bir bilgi pazarda dolaşıyor. Resmen onaylanmadı ancak batarya gücü ile bunu sağlaması münkün gibi görünüyor.

Akıllı telefonlardaki batarya sorununu en aza indirmek için aşağıdaki yazımızı gözden geçirebilirsiniz.

Akıllı Telefonlardaki Batarya Sorununu Çözmenin Yolları

 

Motorola Droid RAZR Maxx HD Modelini Tanıttı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir