Pasaport Kayıt İşlemleriMotorola Markası Akıllı Telefondan Çekiliyor

Motorola Markası Akıllı Telefondan Çekiliyor

Lenovo firması tarafından satın alınan Motorola firması artık Akıllı Telefon Üretimi yapmayacak ve pazardan Moto by Lenovo ismini kullanıma sokarak çekilecek. Bir dönemler özellikle Cep Telefonu Furyasının en tepede olduğu süreçte Motorola Markasına sahip birbirinden farklı ve tarz ürünler pazarda yok satarken şimdilerde Akıllı Telefona bir türlü ayak uyduramayan firmanın tamamen bitişi onaylanmış durumda. Önce Google […]


Lenovo firması tarafından satın alınan firması artık Akıllı Telefon Üretimi yapmayacak ve pazardan Moto by Lenovo ismini kullanıma sokarak çekilecek.

Bir dönemler özellikle Cep Telefonu Furyasının en tepede olduğu süreçte Markasına sahip birbirinden farklı ve tarz ürünler pazarda yok satarken şimdilerde Akıllı Telefona bir türlü ayak uyduramayan firmanın tamamen bitişi onaylanmış durumda.

Önce Google tarafından alınan sonrasında da Lenovo firmasına satılan, bu süreçte de bir çok fazla üretim yapmayan firmanın artık kapatılarak ve Lenovo ekiplerinin tek çatı altında Moto by Lenovo ismi ile pazarda kendisine yer edinmeye çalışacağı bilgisi geldi.

 

CES 2016 Fuarında Açıklandı

Etkinliğe baş işletme görevlisi ile katılan büyük markalardan biri olan Lenovo, etkinlik sürecinde 2014 senesinde Google’dan aldığı Motorola Mobility hakkında da açıklamalarda bulundu.

Motorola markalı Akıllı Telefonların sektörden bu sene silineceğini belirten Rick Osterloh, markada Lenovo’nun adının da geçmelerini istemeleri nedeniyle yeni markayı “Moto by Lenovo” şeklinde değiştireceklerinden bahsetti.

Bu isim değişikliğini “Firmayı yavaş yavaş sektör dışına iterken bir yandan da Moto üzerinde odaklanacağız” sözleriyle belirten Rick Osterloh, Motorola isminin sadece Lenovo’nun mobil departmanı olarak kalacağından bahsetti.

 

Motorola Markası Akıllı Telefondan Çekiliyor
Akıllı Telefondan Çekiliyor

 

Eski Devler Bir Bir Kayboldular

Cep Telefonu Üretimi noktasında Türkiye Pazarında oldukça önemli konumlara sahip olan birçok firma Akıllı Telefon üretimi ile birlikte ya sınırlı pazarlara çekildiler ya da tamamen bu birimlerini kapattılar.

Bir döneme damgasını vuran birkaç Cep Telefonu markasını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Nokia
  • Ericsson
  • Siemens
  • Motorola
  • Panasonic
  • Sagem
  • Ericsson
  • BlackBerry
  • Samsung

Saydığımız isimlerde Ericsson firması Sony firmasına Mobil Departmanını satarken Sagem, Siemens ve Panasonic telefon pazarında pek kalmadılar.

Nokia firması halen Küllerinden Doğma peşinde.

 

Cep Telefonu Modelleri
Cep Telefonu Modelleri

 

“Hello Moto” Dönemi Lenovo İle Devam Edecek

Moto by Lenovo ismini alacak olan Lenovo modelleri ilerleyen süreçte firmanın bazı geleneksel yapılarını da bünyesine katabilir.

Örneğin Motorola Cep Telefonu modellerinin açılışta sundukları “Hello Moto” girişi artık Lenovo Akıllı Telefonlarda kendisine yer bulacaktır.

Ayrıca firmanın bir döneme damgasını vuran Tasarım Telefon Modellerinin de düz tasarıma sahip Lenovo firması tarafından değerlendirmeye alınması gerek diye düşünüyoruz.

Moto By Lenovo
Moto By Lenovo

  Motorola ve Google 2013 İçin Bombayı Patlatmaya Hazırlanıyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status