Pasaport Kayıt İşlemleriMotorola Mobile İşçi Çıkarmaya Devam Ediyor

Motorola Mobile İşçi Çıkarmaya Devam Ediyor

Google firmasına geçtikten sonra da beklenen patlamayı yapamayan Motorola firması Donanım Ünitesinde çalışan 1200 işçisi ile yollarını ayırmayı planlıyor. Wall Street Journal tarafından yapılan habere göre Motorola Mobility firması çalışanlarına bir mail atarak özellikle Amerika, Çin ve Hindistan bölgelerinden işten çıkarmalar yapacağı bilgisini vermiş durumda. Atılan Mailde yeni ürünlerle beraber firmanın bir atılım içerisine girdiği […]


firmasına geçtikten sonra da beklenen patlamayı yapamayan firması Donanım Ünitesinde çalışan 1200 işçisi ile yollarını ayırmayı planlıyor.

Wall Street Journal tarafından yapılan habere göre Mobility firması çalışanlarına bir mail atarak özellikle Amerika, Çin ve Hindistan bölgelerinden işten çıkarmalar yapacağı bilgisini vermiş durumda.

Atılan Mailde yeni ürünlerle beraber firmanın bir atılım içerisine girdiği ancak bazı bölgelerde rakiplerin ağırlığı ve pazarın çok çetin olmasından dolayı mali olarak krizin büyümeye devam ettiği bilgisi verilirken ilk etapta Amerika, Çin ve Hindistan bölgelerini kapsayacak bir işten çıkarma operasyonu olacağını belirtilmiş.

Ayrıca sözcüsü yaptığı açıklamada bu işten çıkarmaların geçtiğimiz yaz yaptıklarının bir devamı niteliğinde olduğunu ve bunun onlar içinde zor olduğunu, mümkün olduğunca bu süreçte çalışanlarına yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

  Google Ya Kaldıracak Ya da Kapanacak
Motorola Mobile İşçi Çıkarmaya Devam Ediyor
Motorola Mobile İşçi Çıkarmaya Devam Ediyor

Hatırlarsanız Motorola geçtiğimiz yaz 4000 çalışanını işten çıkarmıştı ve , 2012 sonunda Motorola’nın 11.113 çalışanı olduğunu duyurmuştu. Şimdiki çalışan sayısına ve işten çıkarılan kişi sayısına baktığımız zaman Motorola’nın %20 oranda küçülmeye gittiğini görüyoruz ki bu rakam oldukça fazla diyebiliriz.

Motorola tarafından son dönemde yapılan işten çıkarmalar firmasının bu markayı tamamen yok edip etmeyeceği gibi bir düşüncesinin de ortaya çıkmasına sebep olmuyor değil.

Ancak son dönemde üzerinde çalışıldığı bilinen ama çok fazla basına bilgi sızdırılmayan X Phone eğer gerçek olur ve Motorola ile Google bu cihazı iyi pazarlayabilirlerse o zaman Motorola için yeniden doğuş dönemi başlayabilir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status