Motorola Moto G Modeli Yenilendi

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Yeni bir model yerine eski modellerini güncelleme yoluna gitmeye başlayan Motorola firması uzunca süredir pazarda satışı yapılan Motorola Moto G modelini de resmi olarak yeniledi.

Motorola kanadının 180 Dolar bandından pazara sürdüğü ve En Çok Satanlar listesine sokmayı başardığı Motorola Moto G serisi isim değiştirmeden 2014 model sürüm ile güncellenme yoluna gidildi.

IFA 2014 fuarında yapılan tanıtım ile işte Yeni Motorola Moto G serisi…

 

 

Yeni Motorola Moto G Serisinin Özellikleri

Önceki seride 4,5 inçlik HD Ekran kullanan Motorola firması yenide seride 5 inçlik IPS Panelli 720p HD Ekran ailesinden yana tercihlerini kullanmış durumda. Yani ekranda kalite aynı kalırken boyutta bir büyüme gerçekleştirilmiş durumda. Cihazdaki ekranın 294 PPI değerinde ve Corning Gorilla Glass ekran yapısında olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

Qualcomm SnapDragon 400 serisi işlemci ailesine geçiş yapan ürün 1.2 Ghz’lik 4 Çekirdekli bir yapı ile kullanıcı karşısına çıkıyor. Adreno 305 Grafik İşlemci Birimi ve 1 GB Ram Bellek sunan Yeni Motorola Moto G modeli 8 ve 16 GB’lık Dahili Depolama Alanına sahip iki seçenek ile pazara sürülecek. Modelde 64 GB Destekli Micro SD Kart desteği de unutulmamış durumda

Motorola Moto G Modeli Yenilendi
Motorola Moto G Modeli Yenilendi

Motorola Moto G Serisine 8 MP Kamera

Yenilenen Motorola Moto G serisinde arka kamera da yükseltilmiş ve f/2.0 diyafram değerine sahip 8 MP’lik bir arka kamera ile tüketiciye sunulmuş durumda. Cihazın ön kısmında ise 2 MP Değerinde bir ön kamera mevcut.

Android 4.4.4 Kit Kat İşletim Sistemine sahip olan Motorola Moto G serisinin Referans yani Saf Android ile gelmesi batarya tüketiminde önemli bir düşüşe sebep oluyor. Ancak kullanılan 2070 mAh’lik batarya değer olarak aşağıda kaldığı için bir günü yine zor kurtaracak gibi görünüyor.

 

Motorola Moto G Serisinden Çift Hoparlör Atağı

Hızlı Güncelleme alan, Düşük batarya tüketimi ile ön plana çıkan Motorola Moto G modelinin özellikle ses noktasında attığı adım kayda değer.

HTC One serisinde kullanılan BoomSound Ses Çıkışı ve Sony modellerindeki Çift Hoparlör Sistemini benimseyen Motorola firması Motorola Moto G serisinde de Çift Hoparlör kullanmış durumda.

 

2014 Sonunda Yeni Motorola Moto G Türkiye’de

Tanıtıldıktan hemen sonra AND, Hindistan, Fransa, İngiltere, Brezilya, İspanya ve Almanya gibi ülkelerde satışına başlanılan Yeni Motorola Moto G serisinin 2014 yılı bitmeden aralarında Türkiye’nin de olduğu diğer pazarlarsa satışına başlanması bekleniyor.

 

Motorola Moto G Modeli Yenilendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 15 Eylül 2014, 09:25

    motorola cep telefonu firması olarak gerçekten geçmişten bugüne kadar gelen en tecrübeli üreticidir.

    Cevapla