Motorola Moto X Modeli 1 Ağustos’ta Resmen Duyurulacak

Google firmasının altında çalışmalarına devam eden Motorola firması uzunca süredir çıktı çıkacak denilen Moto X modelini nihayet Ağustos ayında resmen tanıtacak.

%100 Amerikan Malı olarak üretilecek olan Motorola Moto X modeli Çin fabrikalarında üretilmeyen nadir üst düzey modellerden birisi olma özelliğine de kavuşmuş olacak.

Nexus serisinden alıştığımız Tuşsuz Yapı ile gelecek olan Moto X modeli Google Edition serilerinde kullanılan Saf Android İşletim Sistemine sahip olacak ve elbette ki ilk güncellemeleri alacak modellerden birisi olarak pazara sürülecek.

Qualcomm’un 1.7 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisi, 2 GB RAM, 4.7 inç büyüklüğünde 720p ekran, Android 4.2.2 Jelly Bean sürümü, 10.5 Megapiksel çözünürlüğünde kamera gibi özelliklerle donatılacak olan telefon, özellikle kamera teknolojisiyle rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

16 GB Depolama alanına sahip olacak olan modelin 12 GB’ı kullanılabilir olarak gelecek. NFC Desteğine sahip olacak olan modelde aGPS, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 gibi özelliklerde dahili olarak sunulacak.

Motorola Moto X Modeli 1 Ağustos’ta Resmen Duyurulacak
Motorola Moto X Modeli 1 Ağustos’ta Resmen Duyurulacak

Clear Pixel teknolojisiyle daha net ve az gren oranına sahip fotoğrafların çekilebileceği söyleniyor. Tabi bunu cihaz çıkmadan bilme ihtimalimiz yok.

Motorola Moto X modelinde ek özelliklerinde cihaza kazandırılması mümkün olacak. Bir otomobil gibi istediğiniz özellikleri cihaza ekleyerek özellikle kasa yapısı olarak cihazı farklılaştırabileceğiz.

Kasaya çeşitli renk ve desenleri işleyebileceğiniz gibi opsiyonel batarya seçenekleri ile arka kapak üzerine yazı yazdırabilme gibi birçok ek işlem Motorola Moto X kullanıcılarına sunulacak.

Motorola ve Google cephesinden oldukça umut bağlanılan Moto X modelinin tıpkı Nexus serilerinde olduğu gibi Uygun Fiyattan pazara çıkması bekleniyor. Ek özelliklerin kazandırılması ise ek ücretlendirmeler ile olacak gibi görünüyor.

 

Motorola Moto X Modeli 1 Ağustos’ta Resmen Duyurulacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir