Motorola Moto X Play Modelinin Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Motorola tarafından satışına başlanacak olan Motorola Moto X Play modelinin Teknik Özelliklerini, Kullanıcı Yorumlarını ve Fiyatını sizler için bir araya getirdik.

Bir üst seri olan Motorola Moto X Style modelinden donanımsal olarak biraz daha kırpılmış olan Moto X Play serisi yine de oldukça başarılı özellikler ile karşımıza çıkıyor.

Saf Android Ara Yüzüne sahip olan cihazın Android 5.1.1 Lollipop İşletim Sistemine sahip olduğunu ve güncelleme konusunda pek de sıkıntı yaratmayacağını ilk baştan belirtelim dilerseniz.

 

Moto X Play Serisinde de 21 MP Kamera

Üst modelde olduğu gibi Motorola Moto X Play serisinin de arka kısmında f/2.0 değerinde 21 MP çözünürlüğünde, Çift Led Flaş destekli ve Full HD formatında video çekebilen bir arka kamera kullanılmış durumda.

Yine cihazın ön kısmında ise 87 Derece açıya sahip olan, 5 MP değerinde bir Selfie – Ön Kamera tercih edilmiş.

SnapDragon 615 serisi 1.7 Ghz’lik bir işlemciye sahip olan seride 2 GB Ram Bellek tercih edilirken ürünün 16 GB ve 32 GB Dahili Depolama Alanına sahip 2 farklı sürümünün pazara çıkacağını belirtelim.

Cihaza ayrıca Mikro SD Kart ile ek depolama alanı eklemeniz de mümkün.

Moto X Play Teknik Özellikleri
Moto X Play Teknik Özellikleri

 

5.5 İnçlik Full HD Ekran

Bir üst seri olan Moto X Style serisinde 2K Ekran kullanan Motorola firması bu seride 5.5 inçlik bir boyuta sahip Full HD Çözünürlüklü bir ekrandan yana kullanmış tercihini.

3630 mAh’lik bir batarya ile desteklenen Motorola Moto X Play serisi hem ekran kullanımı hem de Batarya Gücü ile oldukça uzun ömürlü bir kullanım süresi sunacak gibi görünüyor.

Çift Sim Kart desteği ile birlikte pazara çıkacağı belirtilen modelin Donanımsal olarak oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkün.

 

Motorola Moto X Play Satış Fiyatı ve Türkiye Satışı

Ürünün ülkemizde satışa çıkması ilk etapta çok zor görünüyor.

Lenovo ve Motorola firması nasıl bir çalışma yaparlar ve Yeni Ürünün ülkemizde satılması için nasıl bir adım atarlar açıkçası henüz netlik kazanmadı.

Ürünün Avrupa’da ise 200 – 300 Dolar arasındaki bir fiyattan satışına başlanması bekleniyor. Ancak bu konuda da henüz Motorola cephesinden yapılan bir açıklama yada resmi bir rakam henüz yok.

Moto X Play
Moto X Play

 

Moto X Play Kullanıcı Yorumları

Henüz satışına başlanmadığı için Motorola Moto X Play serisi hakkında net bir yorum yapamıyoruz.

Ancak Donanımsal ve Marka bazlı olarak pek sorun yaratmayacak bir cihaz gibi görünüyor.

Kullanan arkadaşların yapacakları yorumlar ile Moto X Play serisi hakkında ilerleyen günlerde daha detaylı bilgi sahibi oluyor olacağız.

Motorola Moto X Play Modelinin Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir