Mozilla Firefox OS için Sony Firmasının da Desteği Alındı

Mozilla Firefox OS için Sony Firmasının da Desteği Alındı

İşletim Sistemi için ilk etapta desteklerini açıklayan Alcatel, Huawei, ZTE gibi firmaların arasına Japon Teknoloji Devi firması da katıldı.

MWC 2013 fuarının gerçekleştirildiği şu son günlerde biraz daha ön plana çıkmaya başlayan İşletim Sistemi için üreticilerle yapılan anlaşmalarda duyurulmaya başlandı.

Pazarda şuan tartışmasız lider konumda olan Android İşletim Sistemi egemenliğinden kurtulmak isteyen firmalar diğer geliştirici firmalara da yönelmeye başladı.

Alcatel, LG ve ZTE’nin üreteceği ilk cihazların ardından Huawei’nin ürettiği akıllı telefonlar ile daha fazla mobil cihazda yer alacak ‘nin arkasında artık yeni bir donanım üreticisi daha var. Mobile ile Telefonica arasında imzalanan çok yıllık anlaşmada sırasında yapılan açıklama da bu anlaşma ile ’nin Android kullanan akıllı telefonlarına desteğin yanı sıra açık kaynak kodulu mobil platform Mozilla Firefox OS kullanan cep telefonu geliştirmede teknik işbirliğine gidildiği açıklandı.

Mozilla Firefox OS için Sony Firmasının da Desteği Alındı
Mozilla Firefox OS için Sony Firmasının da Desteği Alındı

Yapılan açıklamada Bob Ishida, Sony Mobile olarak kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için yenilikçi teknolojiler geliştirmeye devam ettiklerini söyledi.  Mühendislerinin büyük bir potansiyele sahip olan Firefox OS ve HTML5 üzerinde çalışmalar yaptığını belirten Ishida buna ek olarak çalışmata oldukları operatörlerle birlikte projeler geliştirip 2014’de pazara bu teknolojileri kullanan ürün sunmayı planladıklarını açıkladı.

Alcatel, Huawei ve ZTE’nin ardından Sony gibi dev bir üreticiyi de arkasına alan Firefox OS İşletim Sistemi ilerleyen dönemde pazarda bende varım diyebilmek için sıradaki adım olan Uygulama Marketi geliştirme aşamasına geldi.

Şu aşamada pek fazla varlık gösteremeyen bir markete sahip olan İşletim Sisteminin gelecek dönemde bu alanda atacağı ciddi adımlar ile Firefox OS sisteminin daha fazla modelde görülmesi pekte zor bir olay olmayacaktır.


YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak apk indirebilirsiniz.

Elektronik Sigara

DMCA.com Protection Status